Harmadosztályú a csíkiak ellenfele

Tegnap délben a Román Labdarúgó Szövetség székházában sorsolták ki a 2019/2020-as Románia-kupa 5. fordulójának párosításait. Az FK Csíkszeredának újabb 3. ligás ellenfele lesz, és idegen környezetben játszhat tíz nap múlva a továbbjutásért [caption id="attachment_94718" align="aligncenter" width="960"] Buzăuban kell továbbjutást érő gólt lőjön az FK Csíkszereda[/caption] Harmadszor is 3. ligás ellenféllel küzd a labdarúgó Románia-kupa 2019/2020-as idényében a legjobb tizenhat közé jutásért az FK Csík­szereda. A Román Labdarúgó Szövetség székházában tegnap délben megtartott sorsoláson a sorozat ötödik fordulójában a Metalul Buzău lesz a csíkiak ellenfele. A 3. Liga II. csoportjában negyedik helyen álló Metalul a Románia-kupa második körében kezdett és idegenben 3–0-ra nyert a Zernyesti Avântul ellen, majd némi meglepetésre büntetőlövésekkel 3–2-re győzte le a városi rivális, a 2. Ligában szereplő Gloria Buzăut, amely a másodosztály első fordulójában az FK ellen diadalmaskodott és jelenleg a harmadik a tabellán. Az FK Csíkszereda a sorozat harmadik körében augusztus végén a szintén 3. ligás Ceahlăul Piatra Neamţot búcsúztatta (1–0), szerdán pedig hosszabbítás után 1–0-ra győzték le a Barcarozsnyói Olimpic Cetate csapatát és jutottak a Románia-kupa legjobb harminckét csapata közé. A Románia-kupa 16-os döntőjének párosításai: Bukaresti Rapid – Politehnica Iaşi, Concordia Chiajna – FC Voluntari, Turris-Oltul Turnu Măgurele – Academica Clinceni, Flacăra Horezu – Astra Giurgiu, Temesvári Ripensia – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, FC Botoşani – Kolozsvári CFR, Foresta Suceava – Medgyesi Gaz Metan, UTA Arad – Bukaresti Dinamo, CS Făurei – CS Mioveni, Kolozsvári Sănătatea – Konstancai Viitorul, U Craiova 1948 – Kolozsvári Universitatea, Metalul Buzău – FK Csíkszereda, Resicabányai CSM – Universitatea Craiova, Bukaresti Metaloglobus – Bukaresti FCSB, Chindia Târgoviş­te – FC Hermannstadt, Alsógáldi Industria – Petrolul Ploieşti. A találkozókat szeptember 24. és 26. között rendezik. HN-összeállítás