Videó - Harmadik lett Farkaslaka a Nemzeti Vágtán

Tizennegyedik alkalommal tartották meg Budapesten a Nemzeti Vágtát, az eseménynek ezúttal is a budapesti Hősök tere adott otthont. Hatvan település lovasai indultak, a vágtán Hargita megyét Farkaslaka színeiben Tamás Csaba Villámlás nevű lovával képviselte. Először szerepelt Hargita megyei lovas a Nemzeti Vágta döntőjében, Tamás Csaba és Villámlás végül a harmadik helyen végzett. Tizennegyedik alkalommal tartották meg a hétvégén Budapesten a Nemzeti Vágtát, amelynek – a szokásokhoz híven – ezúttal is a Hősök tere adott otthont. A rangos eseményen idén hatvan település képviselői mérték össze tudásukat, a Nemzeti Vágtán jelen voltak székely lovasok is, többek között a Székely Vágta győztese, Farkaslaka képviseletében Tamás Csaba Villámlás nevű lovával. Rajta kívül jelen volt Csernáton, Sepsiszentgyörgy, Kézdialmás és Maksa versenyzője is. A szombati előfutamokat követően Farkaslaka lovasa futamában második helyezést ért el, így esélye volt a középdöntőbe jutásra, hiszen a Nemzeti Vágta új szabályai szerint a futamgyőztesek mellett a 13 legjobb időt futó lovas is bejutott a középfutamokba. Tamás Csaba 1 perc 15 másodperc 11 századmásodperc alatt teljesítette a távot. Ez az idő elégségesnek bizonyult, így tegnap a középfutamban ismét rajthoz állhatott Villámlás nevű lovával a délelőtti órákban, és maga mögé utasította a mezőnyt. Okos, megfontolt lovaglással vívta ki a jogot, hogy ő képviselhesse a székely lovasokat a Nemzeti Vágta döntőjében Lemhény és Kézdialmás után. A Nemzeti Vágta nemzetközi futamában Csehország lovasa győzött, a Kincsem Fogatvágtát a Sütványi Ménes nyerte, a Kishuszár Vágta első helyén Orosháza zárt. A díjugratás – szimultán magasugrató versenyt Gyirkis Emma Laura Királyrét lovával nyerte, a négyes fogatok üldözéses versenyéb ifj. Dobrovitz József győzött, a sztárfutamon Bács Péter lett az első, kocsitolásban pedig a Hevesi Hivatásos Sportolók csapata lett a legjobb. A futamok mellett Vágta korzóval és színes programokkal várták a nagyérdeműt, a kétnapos lovas ünnep során történelmi lovas felvonulás, dámalovas bemutató és számos más családi program is várta az érdeklődőket. Hármas harc A Nemzeti Vágta öt legjobb lovasa küzdött meg a döntőben tegnap délután a budapesti Hősök terén. Az 1600 méteres távon az első másfél körben Tamás Csaba, Farkaslaka lovasa Villámlás nevű lovával vezetett, majd Szabó Nikolett, Szabadka versenyzője Pipacs nevű lovával átvette az irányítást, maga mögé utasítva a mezőny többi tagját. A 2021-es nemzeti vágta győztese így Szabadka lett, a második helyezést Heves versenyzője, Nagy Arnold szerezte meg Fantázia nevű lovával, a harmadik helyen pedig Tamás Csaba, Farkaslaka község versenyzője végzett Villámlással. A győztes 1 perc 41,87 másodperc alatt teljesítette a távot, előnye mindössze 3,9 tizedmásodperc volt a második helyezettel szemben, míg Tamás Csaba és Villámlás 1 perc 43,39 másodperccel maradt el az első helyezettől. Váratlan baleset Tamás Csaba nem sokáig ünnepelhette remek teljesítményét: a himnusz alatt lova megijedt, két lábra állt és ledobta lovasát. Tamás Csaba állapota stabil, eszméleténél van, viszont kivizsgálás miatt a Fiumei úti Péterfy Kórház Baleseti Központba szállították a versenyzőt.