hargita megyei sportolók nyerték a legtöbb érmet: Csíkszentdomokoson versenyeztek

Három korosztály számára tartottak Csíkszentdomokoson regionális cselgáncsversenyt az elmúlt hétvégén. A Csíkszentdomokosi Judo-kupán öt megye sportolói vettek részt, a legtöbb elsőséget a Hargita megyei cselgáncsozók szerezték. A Csíkszeredai Koka’s Judo Team negyvenhat sportolóval, közülük kilenc első versenyes dzsúdókával vett részt a szombati viadalon Az U9-es, az U11-es és az U13-as korosztály számára tartottak regionális cselgáncsversenyt szombaton Csíkszentdomokoson. A Csíkszentdomokosi Judo-kupán a Hargita megyei csapatok mellett Maros, Kovászna, Brassó és Szatmár megyei csapatok vettek részt, összesen 216 sportoló lépett tatamira. A legtöbb elsőséget a Hargita megyei sportolók szerezték. Az ISK Csíkszereda Szentegyházán kihelyezett csoportjából Dániel Albert edző irányítása alatt az U9-es korosztályban Tamás Balázs (–27 kg) az első, Ferencz Fanni (–22 kg) a második, míg Gergely Botond (–27 kg) és Butiu Péter (–30 kg) a harmadik helyen zárt. Az U10-es korosztályban Balogh Péter (–30 kg) és Mihály Ádám (–38 kg) az első, míg Mihály Viktória (–24 kg) a harmadik helyen zárt. Az U11-es korcsoportban Szőcs József (–46 kg) az első, Kozán Ákos (–50 kg) és György Tamás (–55 kg) a harmadik helyen végzett, az U13-as korosztályban Fazakas Bálint (–46 kg) az első helyen zárt. A Csíkszentdomokosi Judo SK sportolóit Katona Szabolcs, Szőcs László és Silló István készítette fel a versenyre, a csapatból Bálint Ádám, Bodó Leó, Szabó Bence, Szász Balázs és Boldizsár Deák Örs az első, Márton Szilárd, Marton Medárd, Süketes Klaudia és Marton Mátyás a második, Boros Balázs, Albert Dániel, Farkas Zoltán, Török Richárd, Opra Norbert, Boros Bence és Krausz Zsombor a harmadik, míg Szász Ferenc, Bara Dávid és Boros Tamás az ötödik helyen zárt. A Csíkszeredai Koka’s Judo Team Sinka Szabolcs vezetésével negyvenhat sportolóval vett részt a csíkszentdomokosi viadalon, közülük kilenc gyereknek a szombati volt az első hivatalos versenye. A csapat tagjai közül tizenhárman zártak az első, tizenegyen a második, huszonegyen pedig a harmadik helyen. Az ISK Csíkszereda csapatától Pantea Cornel és tanítványai vettek részt a versenyen, közülük Mátyás Gellért, Mihály Patrik és Balázs Hunor az első lett súlycsoportjában, Péter Ábel, László Simon és László János a második helyen zárt, míg Boanta Rareș, Szakács Réka és László Fülöp a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A csapatversenyt az ISK Csíkszereda (három csíkszeredai, egy-egy szentegyházi, csíkszenttamási és csíkszentdomokosi gárdával összesítve) nyerte, a csíkszeredai Koka’s Judo Team a második lett, míg a harmadik helyen a Brassói Dinamo zárt.