Hajszálnyira a dobogótól

Temes megyében tartották az ifjúsági IV-es korosztályú kézilabdázók számára az országos bajnoki döntő tornát, amely botrányoktól volt hangos. A Székelyudvarhelyi Szejke SK fiú- és lánycsapata is pályára lépett a június 1. és 5. között tartott tornán, Orbán Szilárd legényei a negyedik, míg Palatka Barna lányai a nyolcadik helyen zártak. Újmosnica és Temesgyarmat adott otthont a hónap első öt napján a kézilabdázók ifjúsági IV-es korosztályának döntő tornájának, amelyen a Székelyudvarhelyi SK fiú- és lánycsapata is részt vett, a kiszállást a klubot támogató és működtető Együtt növünk fel! Alapítvány biztosította. A székelyudvarhelyi fiúk egy időn túli szabaddobás miatt maradtak le a bronzéremről, míg a lányok a nyolcadik helyen zárták az országos bajnokságot. A két Temes megyei helyszínen a rendezők nem voltak a helyzet magaslatán – legalábbis erről írt mindennap a handbalmania.ro szakportál: a bajnoki címre is esélyes galaci lánycsapat a pályán megnyerte, ám a zöldasztalnál elvesztette első két csoportmérkőzését, miután a játékvezetők engedtek játszani egy olyan játékost, akinek orvosi igazolása különbözött a gárda többi tagjáétól, majd a program emiatt három órát csúszott, és ennek egyik szenvedő alanyai az udvarhelyi lányok voltak, akik így egyhuzamban nyolc órát töltöttek el a sportcsarnokban. Noha a szakszövetség közösségi oldalán volt élő közvetítés a döntőkről, ezt korábban nem harangozták be; a szombati programot rosszul írták ki, ám a versenybíróság elnöke egy felnőttmérkőzésen volt játékvezető, emiatt várni kellett rá, mi több, a kiírást másodszor sem készítették el helyesen. Temesgyarmaton a székelyudvarhelyi lányok eléggé ellenséges körülmények között léptek pályára a CS Caracal ellen, amint a Szejke SK edzője közösségi oldalán írta, a székely lányok végig füttykoncertben küzdöttek, sőt Palatka Barna szerint a játékvezetők is ellenségesen viselkedtek, legkevesebb tíz alkalommal ítéltek csapata ellen, mi több, egyik tanítványát meg is harapta egy ellenfél. A döntő tornán mind a fiúknál, mind a lányoknál tizenhat csapat vett részt, a csoportkört követően az első két helyezett jutott a középdöntőbe, ahonnan szintén az első két helyezett játszhatta az elődöntőt. A csoportkör utolsó két helyezettje a vigaszágon folytatta a küzdelmeket. A Szejke SK fiúcsapata Újmos­nicán küzdött, Orbán Szilárd le­génysége mindhárom csoportmér­kőzését megnyerte (41–18 az ISK Medgidia, 47–19 az ISK Szö­rény­vár, 32–19 a Bukaresti Dina­mo ellen), a középdöntős csoportban pedig 26–22-re nyertek a HC Omer Konstanca ellen, ám 33–35-ös vereséget szenvedtek az ISK Újmosnicától. Az elődöntőben a székelyudvarhelyiek a TEC Bukarest ellen léptek pályára, a találkozót a fővárosiak 37–28-ra nyerték, a bronzmeccsen pedig az Újmosnica úgy nyert 30–29-re a Szejke SK ellen, hogy egy időntúli szabaddobással szerezték meg a találkozó utolsó gólját. A Palatka Barna által edzett Szejke SK lánycsapata Temes­gyarmaton lépett pályára, a székelyudvarhelyi lányok a csoportkörben 26–20-ra nyertek a CS Buhusi ellen, 29–29-es döntetlent játszottak a CS Caracallal és 17–30-ra kikaptak a Bukaresti CSM-től. A középdöntős csoportban a LPS Pitești 22–20-ra, a LPS Banatul Temesvár 26–18-ra győzte le a Szejke SK-t, az 5–8. helyért előbb a Brassói Transilvania ellen szenvedtek 25–16-ra vereséget, majd a 7. helyért kiírt meccsen a HC Citu Temesvár 27–22-re nyert, így a székelyudvarhelyi lányok a nyolcadik helyen zárták a bajnokságot.