Győzni mentek, pont nélkül távoztak

Noha az elmúlt hat fordulóban szállította a pontokat az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Ligában, a csapat játéka nem volt túl biztató. Slatinán ez meg is látszott, komoly helyzet nélkül zárták a helyi VSK elleni találkozót a csíkiak. A vereség elkerülhetetlen volt.

Fotó: CSM Slatina

Győzelmi esélyekkel utazott Slatinára az FK Csíkszereda, sőt egy sikerrel, no meg az élmezőny eredményeitől függően akár listavezetők is lehettek volna ma Dican Ferenc tanítványai. Az élmezőny hozta a formáját, sajnos a csíkiak is, szerencsére az FK és az éllovas között nem nőtt pontban a hátrány, viszont a harmadikról a hatodikra csúsztak vissza a piros-feketék a szombati találkozót követően.
A szombati meccs első félidejében a legnagyobb csíki helyzetet a 9. percben jegyezhettük, igaz, Kovács Lóránt fejéről a labda Ivanovici beadását követően a hazaiak kapuja fölött szállt el. A 38. percben Kovács Márk hibázott óriásit a csíki tizenhatoson belül, Doman pedig értékesítette a büntetőt, innentől némi fociimitáció zajlott a pályán, de ennek a szünet véget vetett.
A pihenőt követően a hazaiak sokkal kezdeményezőbbek voltak, mint a csíkiak, mégis kellett nekik a játékvezető „gólpassza” ahhoz, hogy növeljék előnyüket. Az 57. percben Doman lekezelte a labdát – azaz kézzel vette át a passzt –, a partjelző ezt jelezte a játékvezetőnek, Sorin Vădana sípmester viszont továbbot intett, Nițu pedig megköszönte az ajándékpasszt és eldöntötte a meccset. A csíkiak ugyan próbálkoztak előremenekülni, ám támadásaik erőtlenek voltak, így a VSK Slatina a vártnál könnyebben húzta be a győzelmet.
A 2. Liga élmezőnye eléggé szoros, hiszen a 10. helyezett Gloria hátránya is mindössze öt pont a listavezetővel szemben, amelyet tegnaptól Dési Unireának hívnak.

2. Liga, 9. forduló

VSK Slatina – FK Csíkszereda 2–0, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – FC Brassó 2–3, Concordia Chiajna – Bukaresti Progresul Spartac 2–0, Bukaresti Steaua – Temesvári Politehnica 3–1, Unirea Slobozia – Konstancai Unirea 3–0, Temesvári Ripensia – Jászvásári Politehnica 3–1, Bukaresti Metaloglobus – Újszentes 1–0, Dési Unirea – Galaci Oţelul 2–0, Nagybányai Minaur – Bukaresti Dinamo 1–1. A Bodzavásári Gloria – Sellenberk meccset holnap 17 órától játsszák.

1. Dési Unirea 9 5 3 1 17–12 18
  2. Galaci Oţelul 9 5 3 1 12–8 18
  3. Unirea Slobozia 9 5 2 2 14–6 17
  4. Steaua 8 5 2 1 14–10 17
  5. Jászvásári Poli 9 5 2 2 11–7 17
  6. FK Csíkszereda 9 5 1 3 14–7 16
  7. VSK Slatina 9 4 3 2 13–6 15
  8. Sellenberk 8 4 3 1 11–5 15