Győzelemmel zárta az évet az FK

Remekül sikerült az elmúlt másfél hónap az FK Csíkszereda csapatának: a csíki focisok zsinórban hetedik bajnoki meccsükön szereztek pontot, és a legrosszabb helyzetben is az első tízben zárhatják a 2. Liga 2020/2021-es kiírásának őszi idényét. A rosszabbul sikerült idényrajtot egy remek sorozat követte, és merészebb álmokat is szőhet a csíki klubvezetés: a felsőházi rájátszásba jutás sem elérhetetlen immár. Az évet Konstancán egy győzelemmel zárta Valentin Suciu csapata.

Rangadót játszott szombaton az FK Csíkszereda a hazai labdarúgó 2. Ligában: a 15. forduló előtt a kilencedik helyen álló csíkiak a nyolcadik helyezett Konstancai Farul otthonában léptek pályára. Míg Valentin Suciu csapata egy hatmeccses veretlenségi sorozatot követően várta az összecsapást, addig a tengerpartiak egy balhé közepén vannak, miután a konstancai közegészségügyi igazgatóság nem engedte a Farult pályára lépni Kolozsváron.
A tengerpartiak stadionjában talán csak az atlétikapálya jó minőségű, a valamikor szebb napokat is megélt létesítmény gyepszőnyege gyatra állapotban volt, de ez a meccs elején a házigazdákat zavarta jobban, hiszen az első húsz percben a Farul focisait a csíkiak saját térfelükre szorították. Ennek ellenére az első helyzetet a hazaiak hagyták ki, igaz, az ellentámadás is veszélyes volt, ám Jebari nem találta el a kaput. A 28. percben megint a Farul kezdeményezése hozta jó helyzetbe Jebarit, ám a csíki focis ezúttal is pontatlanul lőtt. Két perccel később Eder lövésénél bravúrral ugyan, de védeni tudott a Farul kapusa, a szünet előtt Jebari beadásából Kelemen fejelte a kapu fölé a labdát.
Határozottabban kezdte a második félidőt a házigazda, de Gyenge kétszer is remekül hatástalanította a Farul játékosainak próbálkozásait. Noha a csíkiak is felvették az ellenfél által diktált iramot, a házigazdák bátrabban fociztak a játékrész első negyedórájában. Az 58. percben félpályánál állított meg egy támadást az FK, a labda a jobb oldalra Botorokhoz került, aki átszlalomozott a Farul védelmén, végül Jebarihoz passzolt, aki 17 méterről vette be a tengerpartiak kapuját. A csíki vezetést követően nem élénkült nagyon meg a Farul játéka, noha a 61. percben jó helyről végezhettek el szabadrúgást, de Gyenge ezúttal is védeni tudott. A csíki hálóőrnek egyébként egy szerepe volt az FK második találatánál, hiszen a 76. percben Gyenge kirúgását Bauza remekül vette át, majd beadását követően Leca kezezett saját tizenhatosán belül, így büntetőt ítélt a játékvezető. A pontrúgást Bauza gólra váltotta, innentől pedig a Farul feladta a küzdelmet, mi több, a 84. percben a korábban kezező Leca megkapta második sárgalapját, így emberhátrányban fejezte be a konstancai csapat a meccset.
Az elmúlt hét bajnoki meccsén az FK Csíkszereda pontot szerzett, legutóbb Bukarestben a Metaloglobus tudta legyőzni Valentin Suciu csapatát, azóta pedig négy győzelmet szereztek a csíkiak és háromszor döntetlent játszottak.
Az, hogy végül az évet a 2. Liga hányadik helyén zárja a csapat, az nagyban a szakszövetség (FRF) döntésétől is függ. Amennyiben a Kolozsvári U – Farul meccset a vendégek javára írja a FRF, akkor a tengerpartiak megelőzik az FK-t. A Ripensia – Mioveni meccsről is a FRF dönt, és itt is a vendégek az esélyesebbek a zöldasztali sikerre, a temesváriaknak azonban még van két elmaradt meccsük is, amellyel megközelíthetik a csíkiakat.
Egy biztos: az FK Csíkszereda az első tízben zárja majd az őszi idényt, a felsőházi rájátszást érő hatodik helyezetthez képest pedig háromnál nem lesz nagyobb a ponthátránya, így az alapszakasz utolsó hat fordulójában bármi megtörténhet.

Labdarúgó 2. Liga, 15. forduló: Konstancai Farul – FK Csíkszereda 0–2, Gloria Buzău – Bákói Aerostar 1–1, Pandurii Lignitul Târgu Jiu – U Craiova 1948 2–3, Turris–Oltul Turnu Măgurele – Lénárdfalvi Comuna 1–1, Concordia Chiajna – VSK Slatina 3–2, Resicabányai MSC – Temesvári Ripensia 2–0, Unirea Slobozia – Petrolul Ploieşti 0–3, CS Mioveni – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 1–2, Temesvári ASU Politehnica – Bukaresti Rapid 0–2. A Kolozsvári Universitatea – Dunărea Călăraşi találkozót holnap 16.45-től játsszák.

1. U Craiova 1948    14    8    6    0    27–12    30
  2. Viitorul Pandurii Târgu Jiu    14    8    2    4    26–21    26
  3. Bukaresti Rapid    14    8    2    4    22–20    26
  4. Dunărea Călăraşi    13    7    3    3    18–13    24
  5. Temesvári ASU Politehnica    14    6    6    2    14–11    24
  6. Bukaresti Metaloglobus    14    6    4    4    16–10    22
  7. FK Csíkszereda    14    6    4    4    16–12    22
  8. Petrolul Ploieşti    14    6    3    5    23–14    21