Győzelem kerestetik

Tovább keresi idei első győzelmét az FK Csíkszereda női labdarúgócsapata, két hete egy besztercei döntetlennel vívta ki a részvételt a női Szuperliga felsőházi rájátszásában, első fordulóban 3–0-ra kikapott Temesváron, szombaton pedig hazai pályán a Konstancai Farul együttesével szemben is alulmaradt.

Fontos pontokat vitt el a Farul Fotó: FK Csíkszereda

Pörgős küzdelmet hozott az FK Csíkszereda és a Konstancai Farul szombati találkozója a női labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 2. fordulójában, a bajnoki babérokra törő tengerpartiak győzni jöttek a Hargita alá, a csíki lányok viszont minimum egy bronzéremben reménykednek, így a pontokra mindenki igény tartott.
A vendégek kezdtek jobban, a 22. percben vezetéshez jutottak, a kiegyensúlyozott játékot követően az FK kevéssel a szünet előtt egyenlített. A pihenő után alig öt perc kellett a tengerpartiaknak, hogy ismét előnybe kerüljenek, ez el is indította a hazai rohamokat, míg a vendégek megelégedtek a kontrákkal.

Kollár Péter tanítványai a 86. percben, szabadrúgásból egyenlítettek, és úgy tűnt, legalább egy pontot sikerül otthon tartani, ám a hosszabbítás első percében a Farul ellentámadásból megszerezte a győztes gólt, ezzel be is csomagolták a játékba helyezett pontokat.
Az FK egy hét múlva Kolozsváron küzdhet a harmadik helyért, de addig szerdán kupameccs vár a csíki lányokra a Temesvári Poli otthonában.

Női szuperliga, felsőházi rájátszás, 2. forduló
FK Csíkszereda – Konstancai Farul 2–3 (1–1), gólszerzők: Mikalopulu (40.), Herczeg (86.), illetve Rus (22.), Iordăchiuși (50.), Stancu (90.+1).
Temesvári Poli – Kolozsvári U 0–1 (0–0)
Az állás: 1. Temesvár 38 pont, 2. Konstanca 32, 3. Kolozsvár 29, 4. FK Csíkszereda 24.