Győzelem a címvédő ellen

Szinte hihetetlen, amit az elmúlt napokban a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata „művel”. Hat nap alatt ötödik mérkőzését játszotta, és egy újabb skalpot húzhatott be. Nem is akármilyent, hiszen a címvédő DVTK Jegesmedvéket győzték le a MOL Liga kedd esti mérkőzésén. Artur Oktyabrjov újabb újoncot avatott a 17 éves Antal Előd személyében. [caption id="attachment_19383" align="aligncenter" width="702"]Tambijevs második gólja három pontot ért Fotó: László Róbert Tambijevs második gólja három pontot ért Fotó: László Róbert[/caption] Az ünnepek­re nagyszerű győzelemmel „kül­dte haza” a Csíkszeredai Sportklub szurkolóit, hiszen kedd este sikerült begyűjteni a címvédő DVTK Jegesmedvék skalpját is. A MOL Liga újabb játéknapján egy kicsit foghíjas miskolci együttes, míg egy négy sorral felálló Sportklub nézett farkasszemet. A hazai csapatban pedig pályára lépett – először a ligában – a 17 esztendős Antal Előd is. A mérkőzést viszont a vendégek kezdték jobban, és megszorongatták a hazai csapatot, amely a szorításból fokozatosan kezdett kijönni. Izgalmas oda-vissza meccs kezdett kialakulni. Igaz, mindkét védelem tisztességgel végezte a dolgát, így a két kapusnak alig akadt dolga, bár Adorjánt egy alkalommal Gecse lövésénél a vas mentette meg. A gólcsend a 16. percben tört meg, amikor Tambijevs emberelőnyben mattolta Adorjánt. A DVTK azonnal válaszolhatott volna, de Láda pakkja végigcsorgott a gólvonalon. A második húsz percet erősen kezdte a Miskolc, ez pedig hamar meg is látszott. Láda vette be a fölösleges butaságot vétő Peksa ketrecét. A gól után nehéz percek következtek. Előbb még kivédekeztek a kék-fehérek egy sima hátrányt, de az utána következő kettős hátránnyal nem tudtak mit kezdeni. Fordított a borsodi csapat, majd Somogyi révén ziccert is vétettek. A Sportklub igyekezett pluszenergiákat mozgósítani, de hiába minden, a vendégek nagyon jól álltak a lábukon és nem engedtek a szorításnak. Az utolsó felvonásra mindent egy lapra tett fel a Sportklub. Óriási rohamokat indítottak Adorján kapuja felé. Az áttörést a 49. perc hozta meg, amikor egy lecsorgó korongot Gyagyusko kotort be. A Miskolc kezdett szétesni, és vérszemet kaptak a hazaiak. Igyekezték fokozni a tempót, amely végül góllá érett. Alig három perccel a vége előtt Tambijevs értékesített egy újabb lecsorgó korongot. Mayer Péter, a DVTK vezetőedzője azonnal időt is kért. Igyekezett rendet tenni a fejekben, de nem volt túl hathatós, hiszen Berljovnak egy az egyben Adorjánnal szemben nem sikerült egy ordító helyzetet értékesítenie. A hátralevő időt viszont átvészelte a Sportklub, és hatalmas győzelmet aratott. Köszönhetően a Dunaújváros vereségének, a Sportklub növelte előnyét az üldözőkkel szemben, sőt újra megközelítette az előtte levő Újpesti TE-t. Folytatás szombaton, amikor a Brassói Corona látogat Csíkszeredába. [box type="shadow" ]Eredmények, MOL Liga Hétfő: Csíkszeredai Sportklub – Ferencváros 6–4 (2–1, 2–2, 2–1) /Gyagyusko (2.), Tambijevs (11., 25., 40.), Kalvis Ozols (44.), Mironov (53.), illetve Tendler (7.), Luomala (23.), Schellin (33.), Manninen (58.)/; Brassói Corona – DVTK Jegesmedvék 1–5 (1–3, 0–0, 0–2) /B. Mátyás (17.), illetve Somogyi (1., 3.), Dansereau (1.), Popovics (51.), Láda (59.)/; MAC Budapest – Fehérvár AV19 5–1 (3–0, 1–1, 1–0) /Hayes (7.), Quinn (16.), McDonald (18.), Klempa (40.), Nagy K. (43.), illetve Hegyi Á. (27.)/. Tegnap: Csíkszeredai Sportklub – DVTK Jegesmedvék 3–2 (1–0, 0–2, 2–0) /Tambijevs (16., 57.), Gyagyusko (49.), illetve Láda B. (22.), Somogyi (29.)/; Debreceni HK – Dunaújvárosi Acélbikák 5–3 (1–1, 1–2, 3–0) /Vincze P. (31.), Könczei (42.), Trosin (47.), Saluga (59., 60.), illetve Smith (12.), Busbacher (21.), Durak (39.)/; Brassói Corona – Ferencvárosi TC 4–6 (3–0, 1–3, 0–3) /Virág (6.), Zsók (9.), Fodor (14.), Tranca (39.), illetve Tendler (25.), Hietamaki (28.), Dubek (32.), Manninen (44., 47.), Luomala (60.)/. 1. DVTK Jegesmedvék 32 22 5 2 3 151–81 78 2. MAC Budapest 32 22 3 3 4 148–78 75 3. Fehérvár AV19 30 14 3 2 11 110–94 50 4. Debreceni HK 33 13 3 4 13 101–101 49 5. Újpesti TE 32 11 5 4 12 93–87 47 6. Csíkszeredai Sportklub 33 10 4 4 15 94–120 42 7. Dunaújvárosi Acélbikák 33 10 2 4 17 89–113 38 8. Ferencvárosi TC 33 10 2 4 17 109–128 38 9. Brassói Corona 31 5 1 1 24 67–155 18 A hét további műsora: ma: Fehérvár – MAC (19.30); szombat: Csíkszereda – Brassó (18), Dunaújváros – Debrecen (19.15), Miskolc – Újpest (19.30); vasárnap: Miskolc – Ferencváros (19).[/box] Darvas Attila