Gyergyószentmiklósi előválasztás: Len Emil-Balázs

HN-információ
Becsült olvasási idő: 4 perc
Gyergyószentmiklósi előválasztás: Len Emil-Balázs
Fotó: Boncina-Székely Szidónia

– Polgármesternek lenni nem a leghálásabb közéleti feladat. Ön miért vállalná?

– Nagyon sok olyan tenni akaró embert ismerek, akik a közszereplői lét negatívumai miatt nem vállalnak hasonló szerepeket. Polgármesterként, alpolgármesterként azt is felróják az embernek, amire nincs közvetlen ráhatása vagy hatásköre, ennek tudatában kell lenni. Ugyanakkor azt is kell tudatosítani, hogy ha mindenki félreáll a kritikáktól való félelem miatt, nem marad senki, aki kezébe vegye a dolgok jó irányba történő alakulását. Keresztényi kötelességemnek érzem, hogy a kapott talentumaimat kamatoztassam annak a közösségnek a javára, ahol élek, ahol a gyerekeim, unokáim élnek. 

– Miben látja Gyergyószentmiklós igazi erősségét, potenciálját?

– Egyértelműen a turizmus az a szegmens, amit kiemelnék. A csodálatos természeti adottságoknak köszönhetően a gazdaságfejlesztés leginkább a turizmuson keresztül eszközölhető ki. Ezzel párhuzamosan a vállalkozások megerősítésében látok potenciált, akik készek a turizmus igényeire válaszolni. Ez egy nagyon erős ütőkártya lehet Gyergyószentmiklós számára. 

– Vázolja egy olyan elképzelését, amely által új munkahelyek jönnének létre a városban.

– Ahhoz, hogy befektetőket tudjunk bevonzani, az szükséges, hogy szakképzett munkaerő legyen a városban, ehhez pedig megerősített szakmunkásképzés kell. A korábbi években láttuk, hogy a befektetők első kérdése, hogy milyen szakmunkásajánlattal rendelkezik a város. Ezért nagyon fontos a szakmunkásképzés, a duális képzés megerősítése. Ezt követően pedig a befektetők vonzása és a turizmusfejlesztés azok a területek, amelyek új munkahelyek létrejöttéhez vezethetnek. 

– Röviden milyennek minősíti az elmúlt négy év városvezetői munkáját?

– Az elkezdett munkálatok nagy örömet jelentenek mindenki számára. Ugyanakkor amellett sem tudok elmenni szótlanul, hogy milyen nehézkesen lehetett haladni a folyamatosan fennálló polgármester–tanácstestület konfliktusok miatt. Nagyon sok időt és energiát spórolhatott volna a város, ha a konfliktusok nem lettek volna. Látványos és problémamentes lehetett volna a munkálatok lefolyása és minősége egészséges csapatmunkával. Bízom benne, hogy a következő négy év csapatmunkával, összhanggal, egyeztetésekkel és párbeszéddel fog zajlani. 

– Mi az a három legfontosabb és legsürgősebb feladat vagy probléma, amellyel polgármesteri munkáját kezdené?

– Elsőként az önkormányzati munkaközösség megerősítését tűzném ki célul. Most békétlenség és motiválatlanság jellemzi a kollégákat, pedig elsősorban ők dolgoznak a városért, a polgármester csak a reprezentatív személy. Szeretném visszaállítani a hivatalban a békét, visszaadni az ott dolgozóknak a motivációt, kellemes légkört kialakítani. A második dolog az elkezdett munkálatok átnézése, átvizsgálása, a hibák javítása és a projektek véglegesítése, lezárása lenne. Harmadikként szeretném a hivatal munkavégzésének, szokásainak a felülvizsgálatát elkezdeni. Megvizsgálni, hogy melyek a megtartandó pozitívumok, az elvetendő negatívumok, majd új rendszerek, problémamegoldások kidolgozását szorgalmaznám.


Interjúk: Barabás-Pál Hajnalka, Burus János Botond   



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!