Gyergyói sikerek, csíki vereségek

A gyergyószentmiklósi csapatok győztek, a csíki csapatok viszont vereséggel zártak a hazai kosárlabda országos utánpótlás-bajnokság hétvégi mérkőzésein. A megyei rangadón vendégsiker született. [caption id="attachment_39685" align="aligncenter" width="1400"]Felemásan szerepeltek a megyei kosárlabda-csapatok a hétvégi fordulón Fotó: László Róbert Felemásan szerepeltek a megyei kosárlabda-csapatok a hétvégi fordulón Fotó: László Róbert[/caption] Győzelemmel zárták az ISK Gyergyószentmiklós csapatai a hétvégi fordulót a román kosárlabda országos utánpótlás-bajnokságban, a VSK Csík­szereda gárdái viszont minden mérkőzést elveszítettek. A megyei rangadón vendégsiker született. A fiúk U18-as pontvadászatában az 5. fordulóban idegenben szenvedett nagyarányú vereséget a VSK csapata. A Fazakas István által irányított gárda Szebenben 51 ponttal kapott ki a helyi, listavezető CSU csapatától, a csíkiak a 6. csoportban öt ponttal az utolsóelőtti helyen állnak. A VSK a hétvégén rangadót játszik, a csoport negyedik helyezettjét, a szintén 5 pontos ISK Medgyest fogadja. Az U13-as korosztályban felemásan szerepeltek a megyei csapatok. A VSK a 2. csoport első helyezettjét fogadta, a találkozón a Marosvásárhelyi Lucky Dragons 27 pontos győzelmet aratott. A múlt hétvégén a csíkiak Kézdivásárhelyen játszanak azzal a KSE-vel, amelyet 52 ponttal győzött le vasárnap az ISK Gyergyószentmiklós. A 2. csoportban 8 ponttal (három győzelem és két vereség) az ISK Gyer­gyószentmiklós a második helyen áll, míg az 5 pontos (öt vereség) VSK Csíkszereda az utolsó előtti. A lányok U16-os bajnokságában a VSK Csíkszereda elszenvedte az aktuális pontvadászat első vereségét. A Nagy Kinga Katalin és Endes Tünde által edzett gárda az 5. fordulóban Szászrégenben mindössze hét ponttal kapott ki, a csíki lányok a nagyszünetre hétpontos hátránnyal mehettek, ám a harmadik negyedben összekapták magukat és megfordították a meccset, így egy pontos előnnyel kezdték az utolsó játékrészt. Sajnos a házigazdák az utolsó negyedet nagyon megnyomták és nyolc ponttal szereztek többet, mint a csíkiak. A VSK a hétvégén az ISK Botoșani ellen hazai környezetben jásztik. Az U13-as korosztályban megyei rangadót rendeztek, a VSK Csíkszereda vasárnap az ISK Gyergyószentmiklóst fogadta. A vendégek sokkal magabiztosabban játszottak, a hazaiak az első negyedben csak három pontot tudtak szerezni, míg a gyergyóiak folyamatosan dobták a kosarakat. A második félidőre némiképp összekapták magukat a csíki lányok, megnyerték a harmadik negyedet, az utolsó játékrészre viszont kőkemény védelemmel állt ki mindkét gárda, így mindössze tizenegy pont született. A gyergyói lányok gyakorlatilag az első félidőben mutatott játékuknak köszönhetően megérdemelten nyerték a meccset. A csíkiak a hétvégén szabadnaposak lesznek, míg a gyergyóiak a CSM Mojnyest csapatát fog adják. Eredmények Fiúk: U18: Szebeni CSU – VSK Csíkszereda 106:65; U13: VSK Csíkszereda – Marosvásárhelyi Lucky Dragons 28:55, ISK Gyergyószentmiklós – KSE Kézdivásárhely 83:31. Lányok: U16: Szászrégeni ISK Al. Ceușianu – VSK Csíkszereda 70:63; U13: ISK Csíkszereda – ISK Gyergyószentmiklós 28:50. Kopacz Gyula