Gyenge kezdésnek vereség lett a vége

Nem kezdte jól a Bukaresti Steaua elleni bajnoki mérkőzését a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata, és mire a tabellán beérte ellenfelét, sok energiát emésztett fel, és a hajrára nem jutott átütőerő. Ennek eredményeképpen vereséget szenvedett az SZKC Bukarestben, így nem tudta szorosabbá tenni az élmezőnyt. Még két mérkőzése lesz idén Vlad Caba alakulatának. Kellemetlen időpontban, délelőtt lépett pályára a Székelyudvarhelyi KC a férfikézilabda román bajnokság tizenötödik játéknapján a Bukaresti Steaua otthonában. Szombaton a pontok hazaszállításáért mentek harcba. Nem kezdődött jól a találkozó, miután az első percekben elveszítették egyik alapemberüket, Chike Onyejekwét, aki ujjsérülést szenvedett. Mind védekezésben, mind pedig támadásban akadozott az udvarhelyi csapat játéka, ezt pedig a fővárosiak rendre ki is használtak, mindvégig előnyben voltak, vezettek egy-két góllal. Csak loholtak az egyenlítésért, amit az első félidőben nem is értek el (14–12). A második felvonásban rendezte a sorokat Vlad Caba edző, kevesebb volt a hiba, a 38. percben pedig az egyenlítés is összejött (18–18). Innen kezdve fej fej mellett haladt a két csapat, hol az egyik, hol a másik vezetett egy találattal. A végjáték volt a döntő, itt az SZKC kihagyott jó pár támadást, túloldalt pedig a Steaua nem volt ennyire kegyes, megszerezte a győzelmet. Az udvarhelyi alakulat elszenvedte harmadik vereségét az alapszakaszban, nem éltek a lehetőséggel, hogy szorosabbá tegyék az élmezőnyt. Ebben a naptári évben még két találkozójuk van hátra, mindkettőt hazai pályán rendezik: egyet a bajnokság keretén belül, egyet a kupakiírásban. Eredmény: Bukaresti Steaua – Székelyudvarhelyi KC 30–27 (14–12) /az SZKC gólszerzői: Mihalcea, Tálas 7-7, Komogorov, Ghiță 3-3, Markez, Peric 2-2, Onyejekwe, Ojleszki, Csog 1-1/. HN-összeállítás