Gólzáporos csíki siker a BJAHC ellen

Győzelemmel zárta a hétvégét mindhárom erdélyi alakulat a jégkorong Erste Ligában. Csíkszeredában 11, Brassóban 10, míg Gyergyószentmiklóson 1 gólt láthatott a nagyérdemű. Mindhárom csapatnak jövő héten, Magyarországon folytatódik a sorozat.

Becsült olvasási idő: 4 perc
Fordulatos meccsen nyert a Sportklub vasárnap este Fotó: Ersteligapress

Rangadók napja volt a legutóbbi játéknap a jégkorong Erste Ligában. Előbb a Ferencváros fogadta az Újpestet, és egy izgalmakkal teli derbit játszottak, amely végén a házigazdák két pontnak örülhettek.
A sort a Csíkszeredai Sportklub – BJAHC rangadó követte. A vendégek egy GYHK elleni sikerrel érkeztek a meccsbe, míg a hazaiak a DVTK ellen elveszített találkozóból. A felek szikrázó, gólokban gazdag 60 percet tudtak le, amely során a harmadokat lemásolták, kivéve a zárófelvonást. Az első két harmad során a vendégek nyitottak góllal, majd a Sportklub kettővel válaszolt, hogy a BJAHC egyenlítsen. A zárófelvonás is hasonlóan indult. Vezetett a BJAHC, majd a Sportklub Becze és Szkacskov góljával fordított. Ekkor az volt a kérdés, hogy a kék-fehérek meg tudják-e ölni a vendégek támadójátékát és kihúzzák-e az egygólos előnyt. Ezt a feladatot remekül oldották meg a hazaiak, és győzelemmel zártak.

A Gyergyói HK és a FEHA19 is két vereséggel érkezett az egymás elleni meccsbe. A felek hullámzó 60 percet tudtak le. Egyik csapat sem tudott a másik fölé nőni, némi meglepetésre, miközben a kapusok mindkét oldalon remekeltek. A meccs egyetlen gólját a 41. percben jegyezhettük, amikor Tranca elhozott buliját Sándor-Székely lőtte el Melnyicsuk lábai között. A FEHA mindent megtett az egyenlítésért, de a kapuslehozatal sem segített.
A Brassói Corona újabb gólzáporos találkozón 6–4 arányban gyűrte le a DVTK Jegesmedvéket, míg a Debreceni EAC szétlövések után jutott túl a Dunaújvárosi Acélbikákon.
Az Erste Ligában legközelebb február 1-én lépnek jégre az erdélyi csapatok, amikor utolsó magyarországi túrájukat és egyben alapszakaszbeli meccseiket tudják le. A román bajnokságban viszont egymást érik a találkozók, míg hétvégén Gyergyószentmiklóson rendezik a Román Kupa négyes döntőjét.

Eredmények, műsor
Csíkszeredai Sportklub – BJAHC 6–5 (2–2, 2–2, 2–1) /Levin (9.), Sofron (12.), Szkacskov (28., 49.), Kubát (33.), Becze (45.), illetve Sági (2.), Mozer (13.), Tóth R. (23.), Culigin (36.), Nagy K. (42.)/.
Gyergyói HK – FEHA19 1–0 (0–0, 0–0, 1–0) /Sándor Székely (41.)/.
Brassói Corona – DVTK Jegesmedvék 6–4 (1–1, 2–0, 3–3).
Ferencváros – Újpest 4–3 (1–1, 1–1, 1–1, 1–0) – aranygóllal.
DEAC – Dunaújvárosi Acélbikák 3–2 (0–1, 2–1, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
A keddi műsor: Erste Liga: Újpest – FEHA19 (19), Acélbikák – Ferencváros (19.30), DEAC – BJAHC (19.30). Román bajnokság: Sapientia U23 – Corona (18.30), Gyergyói HK – VSK Galac (18.30).