Gálameccsekkel hozták az aranyat a csíki teremlabdarúgók

Tökéletes idényt zárt saját közönsége előtt a tavaly nyáron alakult Csíkszeredai Imperial Wet második ligás teremlabdarúgó-csapata. A csíkiak, miután pontveszteség nélkül letudták az alapszakaszt, a hétvégén a négycsapatos Final Fourt is hibátlanul hozták. Az elődöntőt és a döntőt is hét góllal nyerték. Mindkét esetben buzăui csapatot fektettek két vállra. [caption id="attachment_29454" align="aligncenter" width="620"]Gyakorlatilag nem volt ellenfele a második ligában az Imperial Wetnek. Kérdés, hogy vállalnak-e nagyobb kihívást Fotó: László Róbert Gyakorlatilag nem volt ellenfele a második ligában az Imperial Wetnek. Kérdés, hogy vállalnak-e nagyobb kihívást Fotó: László Róbert[/caption] Még egy éve sincs, hogy megalakult a Csíkszeredai Imperial Wet teremlabdarúgó-csapata, amely a 2015/2016-os idényt a második ligában kezdte el. A baráti társaságból kialakított csapat lendületesen kezdte újoncként a sorozatot. Sorra nyerték a meccseket, és az alapszakaszt nemhogy vereség, de pontveszteség nélkül zárták. Ekkor már lehetett érezni, hogy nagyon nagy csoda kell ahhoz, hogy ez a gárda elveszítse a Final Fourt, amely rendezését ráadásul a Román Labdarúgó Szövetség Csíkszeredának ítélte. A hétvégén megrendezett négyes döntőben a Csíkszeredai Imperial Wet mellett a Galaci United II., a Luceafărul Buzău, illetve a Fortius 2014 Buzău volt érdekelt, amely csapatok közül az első kettő vívhatta ki a feljutás jogát. Ráadásul a galaci alakulat nem pályázhatott erre, hiszen első számú alakulata az első ligában érdekelt. Erre végül nem is volt esély. Az elődöntő első összecsapásán a csíki csapat már mindent bevetett, és gyakorlatilag húsz perc alatt eldöntötte az első döntő kilétét a Fortiussal szemben. Dobri duplájával, Tamás, Tankó, Antal, illetve Balogh góljaival megnyugtató előnyre tettek szert, amire csak egy válaszgól érkezett. A térfélcserét követően az ötgólos előny végül hétre kövéredett ki. Az elődöntő másik összecsapásán pedig a Galac – némi meglepetésre – sima négygólos vereséget könyvelhetett el a Luceafărullal szemben. A másnapi döntőben az első félidő még kiegyenlítettebb játékot hozott. Az Imperial Wet ugyan jobban játszott ellenfelénél, de nem tudta lerázni a Luceafărult, és csupán kétgólos előnnyel mehettek a szünetre. A második húsz percre viszont alaposan összekapták magukat a hazaiak, és lendületes játékot mutatva újabb hétgólos győzelmet arattak, feltéve a koronát az idei teljesítményükre. A második ligából így elméletileg a Csíkszeredai Imperial Wet, illetve a Luceafărul Buzău jutott fel papíron, az más kérdés, hogy osztályt akarnak-e váltani. Egyes elképzelések szerint a két buzăui csapat összeolvad, és vállalják az első ligás szereplést, míg Csíkszeredában még kérdőjeles, hogy melyik ligának vágnak neki. [box type="shadow" ]Eredmények, Final Four Elődöntő: Csíkszeredai Imperial Wet – Fortius 2014 Buzău 9–2 (6–1)/csíki gólszerzők: Dobri Norbert, Tamás Szilárd 2-2, Tankó Levente, Antal Hunor, Balogh Zsolt, Tóth Tibor, Szőcs László 1-1/; Galaci United II. – Luceafărul Buzău 5–9 (2–7). A helyosztókon: a 3. helyért: Galaci United II. – Fortius 2014 Buzău 7–4 (3–2); a döntőben: Csíkszeredai Imperial Wet – Luceafărul Buzău 11–4 (4–2) /csíki gólszerzők: Tóth Tibor, Balogh Zsolt Zalán, Dobri Norbert 2-2, Szőcs László, Szabó Attila, Szabó Zsolt, Tamás Szilárd, Tankó Levente 1-1/.[/box] Darvas Attila