Gyergyói siker a rangadón

Két nap alatt két mérkőzést játszott a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a múlt hét végén. Előbb szombaton a Gyergyószentmiklósi Progym vendégeként lépett pályára és szenvedett hosszabbítás utáni vereséget, míg vasárnap este a Debreceni HK-t fogadta utolsó MOL Liga-mérkőzésén. Mindkét találkozó tét nélküli volt csíki szempontból. [caption id="attachment_43861" align="aligncenter" width="1000"] Fordulatos meccsen egy pont maradt itthon Fotó: László F. Csaba[/caption] Csíkszeredai szempontból tét nélküli mérkőzéseket rendeztek a hétvégén mind a román jégkorongbajnokságban, mind a MOL Ligában. Igaz, e találkozók a román bajnoki rájátszásra való felkészülésre kitűnőek. Jobb volt a Progym Szombaton előbb a Gyergyó­szentmiklósi Progym vendége volt a Csíkszeredai Sportklub, amely összecsapást a hazaiak kezdték jobban. Ez első harmad totális hazai fölényt hozott, amelyen Onodi tartotta életben a kék-fehéreket, akik csak a tizedik perc környékén tudtak lövést elereszteni a hazai kapura. Ennek ellenére gól nélkül pörgött le az első húsz perc. A második harmad ugyanott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Ezúttal pedig a gólok is jöttek. Előbb Borisenko előnyben volt eredményes, amelyre Bíró Tamás válaszolt. Az újabb pihenőre viszont Konyajev szerezte vissza a vezetést a piros-fehéreknek egy újabb emberelőnyös találattal. Az utolsó harmadra némiképp összekapta magát a vendégalakulat, de hátul nem voltak elég feszesek, így hiába dolgozták le hátrányukat, végül a rendes játékidő végére 4–4-et mutatott az eredményjelző. A hosszabbítás nem tartott sokáig, hiszen Kiricsenko egy kettő az egy elleni akciót góllal fejezett be, két fontos pontot otthon tartva a Progymnak. Utolsó MOL Liga-meccs Akárcsak a román bajnokságban, úgy a MOL Ligában is tét nélküli volt a Sportklub találkozója a Debreceni HK ellen. A hajdúságiak viszont a negyedik helyre hajtottak, amely biztos eléréséhez minimum egy pontra volt szükségük. A pontszerzés reményében erősen kezdett Debrecen és az történt a pályán, amit ők akartak. Hamar kétgólos előnyre tettek szert, de a harmad második felére felébredt a hazai csapat is. Valchar, Szolrajov, illetve Korenko góljaival a vezetést is átvették. A második harmad pörgős hokit hozott, de a gólok elmaradtak, nem úgy az utolsó felvonásban. A Debrecen előbb egyenlített, majd a Sportklub visszavette a vezetést. A hajrára a vendégek kapuslehozatallal próbálkoztak, megszerezve a negyedik helyhez szükséges pontot. A hosszabbításban nem dőlt el a meccs, így a szétlövések döntöttek. Ott Piszkunov már az elsőt értékesítette, a többivel ellentétben, így a vendégeké lett a két pont. MOL Liga, eredmények és állás Csütörtök: Brassói Corona – Debreceni HK 5–7 (2–2, 1–2, 2–3), Ferencvárosi TC – Újpest 3–2 (2–0, 0–1, 1–1). Péntek: DVTK Jegesmedvék – Fehérvári Titánok 4–0 (2–0, 1–0, 1–0), MAC Budapest – HK Belgrád 8–2 (2–1, 1–1, 5–0). Szombat: Galaci Dunărea – Debreceni HK 6–5 (2–0, 1–1, 2–4, 1–0) – h. u., Dunaújvárosi Acélbikák – HK Belgrád 8–3 (4–0, 3–0, 1–3). Vasárnap: Csíkszeredai Sportklub – Debreceni HK 4–5 (3–2, 0–0, 1–2, 0–0, 0–1) /Valchar (11.), Szolrajov (11.), Korenko (15.), Antal Zs. (52.), illetve Saluga (4.), Brown (7.), Molnár D. (45.), Schultz (59.), Piszkunov (65. – GWS/, Fehérvári Titánok – Dunaújvárosi Acélbikák 6–5 (3–1, 2–2, 0–2, 1–0). A Ferencvárosi TC – DVTK és az Újpest – MAC meccsek lapzárta után értek véget. 1. DVTK Jegesmedvék 39 28 3 2 6 180–82 92 2. MAC Budapest 39 27 2 3 7 183–88 88 3. Újpest 39 23 3 2 11 145–101 77 4. Debreceni HK 40 20 3 3 14 166–127 69 5. Brassói Corona 40 18 6 1 15 142–125 67 6. Dunaújvárosi Acélbikák 39 18 3 5 13 149–125 65 7. Ferencvárosi TC 39 14 0 6 19 133–163 48 8. Fehérvári Titánok 39 6 8 8 17 106–145 42 9. Galaci Dunãrea 40 8 6 3 23 110–202 39 10. HK Belgrád 40 9 2 2 27 107–182 33 11. Csíkszeredai Sportklub 40 8 2 3 27 98–179 31 Román bajnokság, eredmények és állás Szombat: Gyergyószentmiklósi Progym – Csíkszeredai Sportklub 5–4 (0–0, 2–1, 2–3, 1–0) – h. u. /Boriszenko (24., 42., 56.), Konyajev (39.), Kiricsenko (62.), illetve Bíró T. (28.), Péter R. (32.), Valchar (55.), Szolarjov (59.)/; Brassói Corona – Bukaresti Sportul Studențesc 12–2 (6–0, 2–1, 4–1). Vasárnap: Brassói Corona – Bukaresti Sportul Studențesc 13–1 (5–0, 3–1, 5–0). Ma 18.30-tól a Bukaresti Steaua a Galaci Dunăreát fogadja Csíkkarcfalván. Darvas Attila