Sürgették a megoldást a Monturist ügyében
Nem szerepelt nagy horderejű téma napirenden, egykettőre le is zajlott a novemberi soros tanácsülés Gyergyószentmiklóson.
Eddig szociális központként szerepelt a nyilvántartásokban a Téglagyár utca 2. szám alatti épület, azonban a környéken élő gyerekek járnak oda iskolába. Hogy valóban iskolaként működhessen, az oktatási minisztérium előírásai szerint, módosították az épület rendeltetését és nevét, Téglagyári Általános Iskola lesz ezentúl.
A ravatalozókápolna helyzetét is rendezték, 10 évvel hosszabbították meg azt az ingyenes használati szerződést, mellyel a Szent Miklós-plébánia rendelkezésére bocsátja az önkormányzat az ingatlant. Módosították a Figura Stúdió Színház tisztségjegyzékét az igénylésnek megfelelően, és döntöttek a Békás-szoros–Nagyhagymás Fejlesztési Társuláshoz már korábban elfogadott hozzájárulás befizetéséről is.
Módosították Gyergyószentmiklós statútumát is az ülésen. Mint az előterjesztő önkormányzati képviselő, Keresztes Zsombor rámutatott az ülésen, még mindig az 1994-ben elfogadott statútum van érvényben, noha azóta municípiumi rangot kapott a város, kétszer is változott a közigazgatási törvény, többször a városvezetés, a kül- és belterületek aránya, valamint a közvagyoni tárgyak listája is. Nagy Zoltán polgármester kérésére a Pro Urbe díjazás módszertanával is kiegészítették, majd egyöntetűen el is fogadta a testület.
Vitát szült azonban a választott tisztviselő számára kiállítandó igazolvány, szerették volna pontosítani a határozatban, hogy plasztikkártya formában készüljenek, a jegyző szerint viszont ezt a módosítást ülés közben már nem lehet beterjeszteni. Hasonlóan félreértést szült, hogy ha lekerül egy tervezet a napirendről, a fennmaradtak új számozást kell-e kapjanak.
A tervezet megtárgyalása után Bajkó László kérte fel a polgármestert, mihamarabb keresse fel a testvérváros Budapest V. kerületét, és jusson megállapodásra velük a Monturist ügyében. Jogi eljárás van folyamatban a cégnek átadott területekre vonatkozó szerződés felbontásáról, de emellett baráti megegyezés is szükséges lenne – hangzott el. Nagy Zoltán rámutatott, februárban van a határideje egy 1,4 millió eurós támogatás lehívásának, melyből rendezni lehetne a tópartot, ehhez is fontos, hogy a város szabadon gazdálkodhasson a területtel. Emiatt szerinte is sürgős a helyzet rendezése.