Fővárosi döntetlen

[dropcap]N[/dropcap]em bírt hazai pályán a Partizan Belgráddal a Bukaresti Steaua a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének odavágóján. A szerb csapat a visszavágóra nagy jelentőséggel bíró idegenbeli gólt a 61. percben szerezte meg. Erre a fővárosi alakulatnak húsz perc múlva volt válasza, és végül döntetlenre mentette a találkozót. A játék nagy részében a Partizan jobban járatta a labdát, és csapatként is többet mutattak. Az egy hét múlva rendezendő visszavágón, több ezer fanatikussal ellenük, a Steauának nagyon nehéz lesz a továbbjutást kiharcolni. A Bajnoki ágon a Salzburg és a Celtic hazai pályán nyert, míg a Basel idegenben. A Helsinki nem bírt a kazah Asztanával, akárcsak a Bécsi Rapid a nem bajnoki ágon az Ajaxszal. Eredmények Bajnoki ág: Bukaresti Steaua – Partizan Belgrád 1–1 (0–0) /Varela (81.), illetve Vulicsevics (62.)/; HJK – FK Asztana 0–0, Red Bull Salzburg – Malmö FF 2–0, Celtic – Qarabag 1–0, Lech Poznan – FC Basel 1–3. Nem bajnoki ág: Bécsi Rapid – Ajax 2–2.