Felemás teljesítmények

Hullámzó teljesítményt nyújtottak mind a magyar, mind a román olimpikonok a tokiói olimpiai játékok negyedik versenynapján. A hétvége óta egyetlen érmet sem osztottak ki a magyar, illetve román sportolóknak. A tegnap kis híján megtörték az éremcsendet, azonban a magyarországi és romániai sportolók mindössze két negyedik helyezést értek el. Egyetlen érmet sem osztottak ki a hétvége óta a magyar, illetve a román sportolóknak. Bár a tegnap kétszer is hajszálon múlott, hogy megtörjék az „éremcsendet”, ez azonban mégsem sikerült. Két negyedik helyezést értek el a sportolók, Magyarország és Románia is egy-egy alkalommal állt közel az éremszerzéshez. Csapatsportokat illetően is felemásra sikerült a negyedik játéknap. Az egyéni versenyszámokban a selejtezőket, középdöntőket, elődöntőket jónak mondható teljesítménnyel abszolválták, mindkét országból vannak továbbjutók. Vízisportok A magyar férfi vízilabda-válogatott második csoportmérkőzésén 16–11-re nyert Japán ellen. A görögöktől elszenvedett vereség után a házigazda válogatottja elleni magabiztos győzelem mellett a gólarány javítása is szerepelt a magyarok céljai között. Märcz Tamás szövetségi kapitány ezúttal két kapust nevezett a mérkőzésre, a keretből Mezei Tamás maradt ki. Az egy győzelemmel és egy vereséggel álló magyar csapat legközelebb holnap a dél-afrikaiak ellen bizonyíthat. Az A csoport állása két forduló után: 1. USA 4, 2-3. Olaszország (27:8), Görögország (26:15) 3-3, 4. Magyarország 2, 5. Japán (24:31), Dél-Afrika (5:41) 0 pont. A B csoport állása két forduló után: 1. Spanyolország 4, 2-5. Horvátország (31:28), Szerbia (31:28), Montenegró (21:18), Ausztrália (21:23), 6. Kazahsztán 0 ponttal. Rossz váltás miatt kizárták a 4 x 200 méteres magyar férfi gyorsváltót a tokiói olimpia úszóversenyeinek keddi előfutamából. A Holló Balázs, Zombori Gábor, Kozma Dominik, Márton Richárd összetételű négyesből Kozma 14 századmásodperccel korábban ugrott a medencébe. Férfi 200 méter pillangóban Milák Kristóf a legjobb, Kenderesi Tamás az ötödik idővel jutott a döntőbe. Férfi 100 méter gyorsúszásban Németh Nándor a kilencedik idővel jutott az elődöntőbe. A vitorlázó Berecz Zsombor másodszor is második lett. A világ- és Európa-bajnok Bereczet az eredeti időpontról többször is elhalasztott második futamon a török Alican Kaynar előzte meg, míg harmadik helyen a spanyol Joan Cardona Mendez zárt. Mindez azt jelenti, hogy Berecz az összetettben is a második helyről várja a mai folytatást. Női 200 méter vegyesúszásban Hosszú Katinka a hetedik idővel jutott a döntőbe. Mivel ezt a versenyszámot szorosan követte a 200 méter pillangóúszás előfutama, a háromszoros olimpiai bajnoknő úgy döntött, a sűrű program miatt visszalép az utóbbiból. Hosszú Katinka az öt évvel ezelőtti olimpián szintén a program sűrűségére hivatkozva visszalépett ettől a számtól. Így a 200 m pillangó előfutamában 16-an maradtak, ami azt jelentette, hogy mindenki továbbjutott az elődöntőbe. Kapás Boglárka az ötödik idővel jutott a középdöntőbe. Román részről David Popovici a férfi 200 méter szabadúszásban csupán két századdal maradt le a dobogó harmadik fokáról, és negyedik helyen zárta a döntő futamot. Így a románok második érme egyelőre még várat magára. Hajszálon múlott Vlad Dascălu a hegyibicikliseknél hetedik helyen zárt. Csupán 30 másodperccel maradt le az olimpiai bajnoki címtől és 15 másodperccel a dobogós helyezéstől. Magyar oldalról Vas Kata Blanka a női hegyibicikliseknél a negyedik helyen zárta a versenyt, lemaradva a dobogó harmadik fokáról. Claudia Nechita román női bokszoló a tegnapi nap folyamán bejutott a negyeddöntőbe, ahol ellenfele a szomáliai Ramla Said Ahmed Ali volt. Gólrekord a kézilabda-mérkőzésen A világbajnoki címvédő holland női válogatott gólgazdag győzelmet ért el a dél-koreai csapat ellen kedden a tokiói olimpia női kézilabdatornájának második fordulójában. A holland válogatottban minden mezőnyjátékos legalább két gólt jegyzett a 43–36-ra megnyert találkozón. Ez volt az olimpiák történetének leggólgazdagabb összecsapása, az eddigi rekordot 75 találattal a 2016-os orosz–norvég elődöntő (38–37) tartotta. Magyarország válogatottja már zsinórban a második mérkőzésén maradt alul, korábban a franciákat nem tudták legyőzni, ezúttal pedig a braziloktól szenvedett vereséget a női válogatott 33–27 arányban. Eredmények Kézilabda, női torna, 2. forduló: A csoport: Hollandia – Koreai Köztársaság 43–36 Angola – Norvégia 30–21 Japán – Montenegró 29–26 Az A csoport állása: 1. Norvégia 4 pont (69–48), 2. Hollandia 4 (75–57), 3. Japán 2 (50–58), 4. Montenegró 2 (59–51), 5. Koreai Köztársaság 0 (63–82), 6. Angola (43–63) o ponttal. B csoport: Franciaország – Spanyolország 25–28 Brazília – Magyarország 33–27 Svédország – Orosz Csapat 36–24 A B csoport állása: 1. Svédország 4 pont, 2. Brazília 3, 3. Spanyolország 2 (52–56), 4. Franciaország 2 (55–57), 5. Orosz olimpiai csapat 1, 6. Magyarország 0 ponttal.