Felemás magyar siker

Elkezdődött az oroszországi Kazanyban a vizes világbajnokság, amely első két napján medencébe szállt a magyar női és a férfi vízilabda-válogatott is. Felemás sikerrel. [dropcap]A[/dropcap] magyar női válogatott 9–8-as vereséget szenvedett a kínai csapattól a vasárnapi nyitófordulóban. A kínaiak még a mérkőzés elején elhúztak 4–1-re. Innen viszont talpra álltak Merész András tanítványai. A nagyszünetig egyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték. Az utolsó negyed elején már kettővel is mentek a lányok, de a kínaiak elképesztő hajrával megfordították az állást. A lányok ma este 18.50-kor a házigazda oroszokkal mérkőznek meg. Kilencgólnyi különbséggel (14–5) verte meg a kazahokat, és így győzelemmel kezdte meg vb-szereplését a magyar férfi vízilabda-válogatott. Folytatás szerdán, Dél-Afrika ellen. Világbajnoki címvédőhöz mél­tóan játszott a kazahok ellen a Benedek-csapat, és a végén ugyan nem jött össze a tíz gól a két csapat között, a magyarok győzelme már két negyed után egyértelmű volt.