Felemás főpróba

Idegenben nyert, hazai pályán viszont kikapott a világbajnokság főpróbáján a magyar férfi kézilabda-válogatott. Csütörtökön Dél-Korea ellen már élesben megy a játék.

Jakab Árpád
Fennakadtak. Több kell a vébén a magyaroktól Fotó: nso

A szlovéniai Ljutomerben úgy aratott 28–27-es győzelmet a magyar férfi kézilabda-válogatott, hogy végig rohant az eredmény után. A dulakodással is tarkított hajrát jobban bírták Lékaiék, így bizakodva várhatták a szombati, nagykanizsai „visszavágót.” Az újabb felkészülési mérkőzés viszont nem a magyarok akarata szerint alakult. Chema Rodriguez szövetségi kapitány a Mikler – Lékai (6 gól), Szita (1), Bánhidi (2), Sipos, Ancsin (5), Rodríguez (2) kezdőcsapatot küldte pályára, csereként játszott még Bóka (1), Hanusz (1), Leimeter (1), Bujdosó, Kovacsics (1), Szöllősi, Rosta (6), Bodó (2), Ligetvári (1), Székely. A félidő derekán 7–4 volt a házigazdáknak, kilencnél egyenlítettek a szlovénok, és szünetre is döntetlennel mehettek a felek (13–13). Fordulás után ismét három volt „ide”, ám újra sokasodtak a kihagyott helyzetek, ezt kihasználva a szlovénok megint egyenlítettek (22–22). Az 50. percben a kiválóan védekező ellenfél már két góllal vezetett, a házigazdák több mint hat percig nem találtak be, az ellenfél ellépett. Magyar részről sok volt a labdaeladás, a pontatlan lövés, a szlovénok 32–29-re győzve visszavágtak.

– A védekezésünk nem működött jól, így pedig nehéz nyerni”
– nyilatkozta Rodríguez a lefújás után.

A szövetségi kapitány hozzátette: „Tudjuk, miben kell fejlődnünk. Két jó meccset játszottunk egy jó ellenféllel szemben, de 27-28 kapott gól alatt kell maradnunk, hogy rendre győzelmi esélyeink legyenek, ezt kell megcéloznunk. Mire odaérünk a világbajnokságra, jó formában leszünk és készen állunk majd – szögezte le a spanyol edző.
A svéd–lengyel közös rendezésű vébén a magyar válogatott a kristianstadi csoportban csütörtökön 19 órától Dél-Koreával, szombaton 19 órától Izlanddal, január 16-án 21.30-tól pedig Portugáliával mérkőzik meg. A csoportok első három helyezettje jut a középdöntőbe, a magyarok továbbjutás esetén a C csoport (Svédország, Brazília, Zöld-foki-szigetek, Uruguay) három legjobbjával kerülnek egy ágra a középdöntőben.