Fél lábbal a felsőházban

Félóra alatt döntötte el a Ceahlăul Karácsonkő elleni mérkőzést az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának utolsó előtti, tizennyolcadik fordulójában.

Jelena kétszer vette be a Ceahlăul kapuját Fotó: László F. Csaba

Nyolcvannyolc másodperccel a kezdést követően Rónai tört be a vendégek büntetőterületére, ahol Taraduda szabálytalankodott a csíkiak ellen, a jogosan megítélt büntetőt pedig Jelena értékesítette. A 19. percben Babati sérülés miatt hagyta el a pályát, helyére Anderson Ceará lépett a pályára. A 23. percben egy jobb oldali ellentámadást követően Jelena közelről duplázta meg a csíkiak előnyét, négy perccel később Taraduda és Csürös csörtéjét követően mindkét játékos „besárgult”, a 30. percben pedig egy középpályán elkövetett szabálytalanság miatt a csíkiak csapatkapitányát a játékvezető kiállította. Az első félidő utolsó negyedórájában már a védelemre összpontosítottak a házigazdák, a vendégek viszont nem okoztak veszélyt Gyenge kapujára.
A második félidőben ugyan többet támadott a vendégcsapat, ez érthető is volt, hiszen emberhátrányban játszottak Ilyés Róbert tanítványai, ám ellentámadásokkal az FK elég sok veszélyt okozott a karácsonkői kapura. A 72. percben Anderson Ceará a félpályáról leadott lövése a keresztlécen csattant, a 80. percben Apro előtt is adódott egy helyzet, de ezeket nem sikerült értékesíteni.
A kétgólos sikernek köszönhetően az FK Csíkszereda – legalábbis a kedd esti Mioveni – Steaua találkozóig – a felsőházi rájátszást érő ötödik helyről várja az utolsó fordulót.

Eredmény
A 18. fordulóban: FK Csíkszereda – Ceahlăul 2–0, Concordia Chiajna – Újszentes 0–2, Resicabánya – Bodzavásári Gloria 2–0, Viitorul Pandurii – Slatina 1–2, Tunari – Sellenberk 0–0, Chindia – Alexandria 3–0, Metaloglobus – Dési Unirea 2–1, Corvinul – FC Argeş 2–0, Progresul Spartac – Unirea Slobozia 0–2. A Mioveni – Steaua meccset ma 17 órától játsszák.