Fájó vereségek

Mindkét labdarúgó harmadik ligában érdekelt megyei csapat vereséget szenvedett hazai környezetben aktuális ellenfelétől. A Székelyudvarhelyi FC a Máramarosszigeti CSM-től, míg az FK Csíkszereda a Kolozsvári Sãnãtateától szenvedett vereséget. Nem sikerült itthon tartani a pontokat a labdarúgó harmadik ligában érdekelt megyei csapatoknak a 17. fordulóban. A Székelyudvarhelyi FC a Máramarosszigeti CSM-t látta vendégül, akikkel egy félidőn át fel tudták venni a harcot. A második 45 percet viszont már nem bírták ki. A Máramaros megyei alakulat zsinórban három gólt rúgott, amelyre nem érkezett hazai válasz. Ha nem is 3–0-ra, de kikapott az FK Csíkszereda is hazai környezetben a Kolozsvári Sănătateától. A múlt szerdai nagy havazás után sikerült letakarítani a pályát, amely viszont nem nagyon volt alkalmas egy szép futballmérkőzés lejátszásához. A vendégek pedig éltek a lehetőséggel, és a 14. percben megszerzett vezetőtalálatukat követően rombolásra álltak be, amelyet sikeresen véghez is vittek. Lengyel Roland alakulata így második hazai mérkőzését is elveszítette a tavaszi idényben. Az FK maradt a hatodik, míg az SZFC a 13. helyen. A következő fordulóban a csíki csapat a Radnóti SK vendége lesz, az SZFC pedig fogadja a Lénárdfalvi SK-t. [box type="shadow" ]Győztek az ifik Az FK Csíkszereda U17-es és U19-es csapata a múlt hétvégén hazai pályán játszottak az országos labdarúgó-bajnokságban. Ellenfelük a LPS Focșani volt. A nagyok öt, míg a kicsik három góllal nyertek. A következő fordulóban (szombat, április 2.) a csíkiak Botoșani-ban (U17), illetve Suceaván (U19) vendégszerepelnek. Eredmények: U19: FK Csíkszereda – LPS Focșani 6–1 (3–1) /az FK gólszerzői: Balázsi Attila, Vízi Tamás, Pál Örs, Csifó István, Dan Szabolcs és Nagy Norbert/; U17: FK Csíkszereda – LPS Focșani 4–1 (2–0) /az FK gólszerzői: Tamás Nándor 2, Bara Levente és Csiszér Balázs/.[/box] HN-összeállítás