Ezer fiatal kergette a labdát

Lejárt a kilencedik alkalommal megrendezett Székely­ud­var­he­lyért-kupa, mely az utánpótlás-ko­rosztályt célozza meg. A labdarúgók nyolc kategóriában mérték össze erejüket. Jól ment a hazaiaknak, hiszen kilenc dobogós helyet tartottak itthon, az FC Székelyudvarhely három első hellyel büszkélkedhet.

Józsa Csongor jozsa.csongor@udvarhely.ma Alabdarúgótornát Szé­kely­udvarhelyen és környékén rendezték, idén nyolc korosztályban harcoltak a fiatalok, összesen 73 csapat nevezett, több mint ezer ifjúsági labdarúgó lépett pályára. A 2001-es korosztályból kimagaslott a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia (PFLA), 18 gólt lőtt és egyet sem kapott az öt mérkőzésén. A 2002-eseknél tizenegy csapat szerepelt a mezőnyben. A csoportmeccseket követően az FC Székelyudvarhely a második helyen jutott tovább. Az elődöntőben a végletekig kiélezett mérkőzésen 5–4-re maradt alul a végül tornagyőztes PFLA-val szemben. A harmadik helyért kiírt meccsen pedig visszavágott a csoportban elszenvedett egygólos vereségért Marosvásárhelynek, 6–0-ra nyertek az udvarhelyiek. Hat csapat szerepelt a 2003-as korosztályban, itt mindenki játszott mindenkivel, a helyezésektől függően döntötték el a végső rangsort. Az SZFC magabiztosan uralta a csoportot, 20–0-s gólaránnyal nyerte mind az öt mérkőzését. Az első helyért kiírt találkozón sem kapott gólt, 1–0-ra nyert a Marosvásárhelyi Reménység ellen. Az FC Székelyudvarhely a második helyen végzett a kiegyenlített, hét csapatot felvonultató 2004-es korosztályban, egy ponttal maradt le a Marosvásárhelyi Kinder mögött. A tornagyőztessel gól nélküli döntetlent játszottak a fiatalok, a harmadik helyezett Sepsi OSK-tól 1–0-ra kaptak ki, a többi találkozójukat mind megnyerték. Az FC Székelyudvarhely 2005-ös korosztálya végigverte a mezőnyt, hat mérkőzésükön csupán egy gólt kaptak a fiatalok, huszonnégyszer mattolták az ellenfeleik védelmét. A szé­kely­udvarhelyi Iskolás Sportklub itt a harmadik helyen zárt. A 2006-os korosztályban tizenketten versengtek, három csoportra osztották őket a szervezők. Az ISK második lett az A csoportban, a B-ben az SZFC Narancs csapata is második helyen zárt, a C-t tökéletesen abszolválta az SZFC Fehér együttese. Az első helyért kiírt rájátszásban az SZFC Fehér döntetlent játszott a Kinderrel, majd nem kapta a brassóiak ellenszerét, így végül harmadik lett. A 4–6. helyekért folytatott harcban az ISK megnyerte mindkét mérkőzését, míg az SZFC Narancs elveszítette találkozóit, előbbi negyedik, utóbbi hatodik lett. Két csoportban küzdött a tizenegy 2007-es együttes. Az A csoportot uralta a Brassói FC II., az SZFC második lett, míg a B-ben a Zetelaka-SZFC harmadik helyen zárt. Az elődöntőben az SZFC a másik erős brassói csapattal, a Tâmpával szemben is alulmaradt, a kisdöntőben büntetőkkel győzte le a Szebeni Interstart. A Zetelaka-SZFC hatodik lett, a helyosztón 4–1-re kapott ki a Marosvásárhelyi Reménységtől. Az udvarhelyi csapatok uralták a 2008-as korosztályt. Az A csoportot nagyon simán nyerte az SZFC Narancs együttese, a B-ben az SZFC Kék második helyen zárt a Szebeni Interstar mögött. Az elődöntőben összekerült a két udvarhelyi csapat, a házi rangadón a Kék együttes 2–1-re nyert. A fináléban ismét az Interstarral találkozott, visszavágott a csoportbeli 3–2-es vereségért, 2–1-re győztek a legkisebbek. A dobogósok: 2001-es korosztály: 1. Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia, 2. Ceahlăul Piatra Neamț, 3. Székelyföldi Labdarúgó Akadémia; 2002-es korosztály: 1. Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia, 2. Székelyudvarhelyi FC, 3. Medgyesi ISK; 2003-as korosztály: 1. Székelyudvarhelyi FC, 2. Marosvásárhelyi Reménység, 3. Szovátai Medve-tó; 2004-es korosztály: 1. Marosvásárhelyi Kinder, 2. Székelyudvarhelyi FC, 3. Sepsiszentgyörgyi OSK; 2005-ös korosztály: 1. Székelyudvarhelyi FC, 2. Brassói Junior, 3. Székelyudvarhelyi ISK; 2006-os korosztály: 1. Marosvásárhelyi Kinder, 2. Bența Brassó, 3. Székelyudvarhelyi FC Fehér; 2007-es korosztály: 1. Brassói FC II., 2. Brassói Tâmpa, 3. Székelyudvarhelyi FC; 2008-as korosztály: 1. Székelyudvarhelyi FC Kék, 2. Szebeni Interstar II., 3. Székelyudvarhelyi FC Narancs.