Európa Liga: A videóbíró volt a főszereplő Kolozsváron

Négy székely ült csütörtök délelőtt az autóban: egy csíkszéki, egy gyergyószéki, egy udvarhelyszéki és egy újságíró. Ez viccnek hangzik, de nem az. Valamennyien a Kolozsvári CFR – Sevilla Európa Liga-labdarúgó-mérkőzésre tartottunk. A végeredmény már ismert: egy-egyes döntetlent játszott a két csapat a legjobb 16 közé jutásért megrendezett mérkőzésen. A főszereplő a videóbíró volt. A visszavágót jövő csütörtökön rendezik Sevillában Igazságos döntetlen. Păun (jobbra) a hazai csapat egyik legjobbja volt                                Fotó: Riti József Attila Népszerű csapat Székelyföldön is a Kolozsvári CFR, nem véletlenül találtam útitársakra a kincses városig. Természetesen a futball volt a közös téma útközben, nem is lehetett volna más. Útitársaim nem furakodtak a tippekkel. Az optimista 1–0 CFR-győzelmet jósolt, az óvatos 1–1-es döntetlent – telibe találta végül az eredményt –, a realista pedig egy-vagy kétgólos Sevilla-győzelmet, ahogy azt előzetesen az erőviszo­nyok ismeretében valószínűsíthetni lehetett. Elvégre a Sevilla idén 178 millió eurót költött igazolásokra, miközben a kolozsvári csapat egész éves költségvetése mindössze 12 millió euró körül mozog. Az igazi futballszurkoló örök optimista, nyilván azért megy ki a mérkőzésre, mert legalább titokban bízik kedvencei győzelmében. Az utazás viszontagságai Kolozsvárig egész jó hangulatban telt az út, ahogy ilyenkor szokás, előkerültek a személyes történetek, anekdoták. Akkreditációnkat viszonylag könnyedén el tudtuk venni a stadionból. Ellenben a szálláshelyünktől a visszaút a stadionba kész gyötrelem volt. Hiába ültünk taxiba a rémes kolozsvári belvárosi forgalomba ragadtunk hosszú percekig, mire megérkeztünk, addigra már a mérkőzés is elkezdődött. Szerencsénk volt, hogy semmi lényegesről nem késtünk el. Éppen rezgett a lelátó, mert a CFR támadott, és bevett szurkolási forma a Fellegváron, hogy a nézők a lábukkal ütemesen dobbantanak, a fémszerkezetű lelátó pedig ettől olyan hangot ad ki, mintha egy vonat robogna. Telt házas volt a mérkőzés, mintegy 17 ezer ember foglalt helyet a fellegvári Dr. Constantin Rădulescu Stadion lelátóin. Nyilván akadtak köztük bőven, akik nem a hazai csapat győzelmében bíztak, csak kíváncsiak voltak a sokszoros Európa Liga-győztes Sevilla vendégszereplésére. Sorba kellett állni a forró teáért A kolozsvári csapat bátran kezdte a mérkőzést. Egész pályán letámadta jóval nevesebb ellenfelét, ha véletlenül mégis beszorult a saját tizenhatosa elé, az azért volt, mert rá­kényszerítette jóval nevesebb ellenfele. A középpályán a párharcok többségét a spanyol csapat nyerte, a CFR letámadását is viszonylag könnyedén passzolták ki a Sevilla játékosai. Másfelől a kolozsvári csapat remekül zárt vissza, nemcsak szervezetten védekezett, hanem hatékonyan is, ugyanis komolyabb helyzetig egyik csapat sem jutott el az első félidőben. Sőt! Egyetlen lövéskísérlet sem talált kaput. Csíkszeredához képest Kolozsváron egyáltalán nem volt hideg, de a szünetben a lelátó népe mégis mind forró teát akart inni. A hosszú sorbanállástól elégedetlenné váló szurkolók egyike szóvá is tette, hogy tizenhatezer embernek csak egyetlen nagy edényben főznek teát. Szerinte legalább hatra lett volna szükség. Bravúros döntetlen a videóbíró segítségével A második félidőt jobban kezdték a kolozsvári vasutasok. Tudatosan ívelték fel a labdát Omrani és Traoré, a két masszív támadó irányába, akik közös erővel rendre meg is tudták tartani a labdát. Ebben az időszakban viszonylag kiegyenlített volt a játék képe. Egészen a hetvenedik percig. Ekkor a CFR sokadik beívelése Jules Koundé karjára esett. A játékvezető azonban továbbot intett. Két perc is eltelt az eset után, amikor színre lépett az est vitathatatlanul legnagyobb sztárja: a videóbíró. Aytekin játékvezető hosszasan nézte az orra elé tartott képernyőt, majd megítélte a tizenegyest. Ezt Ciprian Deac, a hazaiak legjobbja gólra váltotta. A hajrában nagyobb sebességre kapcsolt a Sevilla, négy csatárral rohamoztak. Dan Petrescu, a hazai csapat edzője kénytelen volt lecserélni leggyorsabb játékosát, Păunt, a többnyire védekező középpályás szerepet játszó Hobanra, aki ezúttal harmadik középső védőnek állt be. Ennek ellenére némi szerencsével egyenlített a 82. percben a Sevilla. Összességében igazságos döntetlen született, továbbra is a spanyol sztárcsapat esélyesebb a továbbjutásra. A hazai futballértő közönség ugyanakkor jól érezte, hogy a döntetlen is bravúr a Sevilla ellen és felállva tapsolta meg a mérkőzés végén kedvenceit. A visszavágót jövő csütörtökön rendezik Sevillában, este tíz órakor.