Erste Liga: Menetel a Sportklub

A nemzetközi szünetet követően a Csíkszeredai Sportklub idegenbeli mérkőzéseket játszott az Erste Ligában, méghozzá maximális pontszámmal. A Gyergyói HK hazai pályán a hat, pontból kettőt tartott otthon nagy esélyt elszalasztva, hogy az előtte levőkre tapadjon. Két-két meccset játszott a hétvégén a Csíkszeredai Sportklub, illetve a Gyergyói HK a jégkorong Erste Ligában. A csíkiak idegenben, míg a gyergyóiak hazai környezetben léptek jégre. Maximális pontszám Idegenben remekel a Csíkszeredai Sportklub az Erste Ligában, és ezt a hétvégén is bizonyították. Nyitásként egy kőkemény rangadót vívtak a Dunaújvárosi Acélbikákkal, akikkel szemben már a mérkőzés elején hátrányba kerültek, miután Dansereau kihasznált egy kettős emberelőnyt. Erre két góllal válaszoltak a kék-fehérek. Az 5. percben Papp és Taratuhin 13 másodperc alatt mattolta Hughsont. A Sportklub diktálta a tempót, de a gólok elmaradtak. A második felvonásban sem változott a játék képe, és a meccs felénél McLean góljával már kettő volt közte. Igaz, ebből a hazaiak faragtak a harmad végére. A záró felvonásban Kuljas is betalált fórban, és úgy nézett ki, izgalommentes lesz a hajrá. Két perc és 8 másodperccel a vége előtt emberelőnybe került a hazai csapat, majd alig fél percen belül kettős előnybe. Az újvárosiak trénere ráadásul még a kapusát is lehozta. 6 a 3 ellen pedig feljöttek mínusz egyre, és még volt 59 másodperc, illetve egy emberelőny. Fél perccel a vége előtt Brophey is kiült a büntetőpadra. Az Acélbikák újból 6 a 3 ellen próbálkozhattak, de ezúttal gólt már nem sikerült szerezniük a hősiesen védekező csíkiak ellen, akik saját maguknak tették nehézzé a mérkőzést. Tegnap este a sereghajtók egyikénél, a Hokiklub Budapest vendégei voltak Jason Morgan tanítványai. A Sportklub a negyedik percben előnybe került, ezt Láday váltotta gólra, és bár a folytatásban hiába borult fel a pálya, a gólok elmaradtak. A második harmadban viszont Györfy is betalált, amelyre gyorsan jött a hazai válasz. A csíkiak viszont alaposan megrázták magukat, és a meccs feléig további három gólt szerezve eldöntötték a mérkőzés sorsát. Esélyt szalasztottak, majd javítottak A Gyergyói HK pénteken és szombaton lépett jégre, hazai környezetben, két olyan csapattal szemben, akik a táblázaton előttük állnak, így esély volt a zárkózásra. Pénteken a Debreceni DEAC érkezett, akik mindössze két kapussal és 16 mezőnyjátékossal vették fel a harcot. A mérkőzés jó iramban kezdődött, majd a felek többet kezdtek egymással foglalkozni, mint a játékkal, ami egy kisebb tömegbunyóba torkollt. Ennek végén a hazaiaktól Sára, Elekes és Nagy, míg a túloldalról Sándor, Molnár és Mestyán kapott 5 perc+végleges kiállítást. A DEAC pedig mindössze 13 mezőnyjátékossal maradt, akik közül három védő volt. Ennek ellenére a második harmadban két gólt is sikerült szerezniük, amelyre Raszulov válaszolt. Az utolsó felvonásban a vendégek Rutherford révén visszaállították a kétgólos különbséget. Ment előre a GYHK, de csak egy gólra tudtak feljönni, hogy a végén üreskapus góllal a vendégek elvigyék a három pontot. Másnap Erste Liga és román bajnoki meccsen a Brassói Corona érkezett Gyergyószentmiklósra. A mérkőzés jól indult hazai szempontból, hiszen Góga előnyből betalált Tőkének. A folytatásban gyenge színvonalú mérkőzés kerekedett, és egyik csapat sem akart, vagy nem tudott kibontakozni. Nagy volt a küzdelem a jégen, de az 54. percig nem esett gól. Ekkor a vendégek Fowlie révén előnyből egyenlítettek. A rendes játékidő nem hozott döntést, majd jöhetett a hosszabbítás, amely utolsó percében dőlt el a pluszpont sorsa. Raszulov bombája kijött Tőkéről, és a pakk Bobceken irányt váltva a kapuban kötött ki. A GYHK ezen a néven először győzedelmeskedett a Corona ellen az Erste Ligában.