Erőss Koppány sikere

Lugoson rendezték a hétvégén a hazai motocross országos bajnokság negyedik fordulóját, a Temes megyei város első alkalommal adott otthont ilyen rangos motorsporteseménynek. A viadalon a Hargita megyei sportolók remekül szerepeltek, négy motoros is dobogós helyen zárt. [caption id="attachment_11662" align="aligncenter" width="396"]Gerczuj Nándor, Balázs István, Erőss Koppány és Okos Zsolt Gerczuj Nándor, Balázs István, Erőss Koppány és Okos Zsolt[/caption] Két első, egy második és egy harmadik helyezéssel tértek haza a Hargita megyei motorosok a hétvégén Lugoson rendezett motocross országos bajnoki futamon. A hazai pontvadászat negyedik fordulója a Temes megyei városnak újdonság volt, ugyanis Lugos első alkalommal adott otthont ilyen rangos országos versenynek. A csíkszeredai Erőss Koppány a 65 cm3 géposztályban az első futamon a második lett a zernyesti Aida Cojanu mögött, ám a második futamot megnyerte Cojanu és a sepsiszentgyörgyi Ördög Róbert előtt, így összetettben is az első helyen zárt. A csíki sportoló az országos bajnokságban a második helyen áll két versennyel a zárás előtt, és még mindig esélyes a végső sikerre. – Remekül ment a versenyzés, nagyon örülök a győzelemnek. Remélem, hogy a szezon végén is a dobogó legmagasabb fokára állhatok – nyilatkozta lapunknak a csíki kismotoros. Erőss Koppány számára mozgalmas lesz a következő másfél hónap. – Hétfőn megkezdtem a sulit, hétközben tanulok, hétvégenként pedig versenyzek. Október 24-ig minden hétvégén versenyeim vannak, vagy a motocross, vagy a supermoto kategóriában, de indulok a magyar bajnokságban is – mondta lapunknak Koppány. A kategória pontvadászatát Cojanu vezeti 185 ponttal, Erőssnek 159, a harmadik Cristian Marinescunak 158 pontja van. Lugoson Balázs Istvánnak is jól ment a versenyzés, a székelyudvarhelyi motoros az MX2 kategóriában mindkét futamot megnyerve lett összesítésben első és jelenleg 198 ponttal vezeti a bajnokságot a 108 pontos zernyesti Filip Andrei előtt. Balázs István egyébként idén a nyolc futamból hatszor nyert, egyszer a második, egyszer pedig a harmadik helyen zárt. Az amatőrök kategóriájában a Csíki Enduro&MX Hargita sportolói is dobogós helyen zártak. Gerczuj Nándor mindkét futamon a második, Okos Zsolt pedig a harmadik helyen ért célba, így összetettben is a második, illetve a harmadik helyen zártak. A bajnoki tabellán Gerczuj a negyedik 149 ponttal, Okos az ötödik 123 ponttal, a pontvadászatot 175 ponttal a lugosi Roșu Vlad Mihai vezeti a 165 pontos Vișoiu Marcel és a 152 pontos Benga Bogdan előtt. Kopacz Gyula