Elvitték a pontokat Udvarhelyről

Nem tudta otthon tartani a pontokat a Székelyudvarhelyi FC a román labdarúgó-bajnokság harmadik ligájának megyei rangadóján az FK Csíkszereda ellen. A győzelmet jobban akaró, és ezért többet is tevő csíkiak simán gyűjtötték be a három pontot. Közel ötszáz néző volt kíváncsi a találkozóra, akik közül ötvenen Csíkszeredából érkeztek. [caption id="attachment_15319" align="aligncenter" width="620"]Elvitték a pontokat Udvarhelyről A fehér mezes csíkiak jobban akarták a győzelmet Fotó: Pál Árpád[/caption] Megyei rangadóval folytatódott a román labdarúgó harmadik liga, amely során a Székelyudvarhelyi FC az FK Csíkszeredát látta vendégül a Sétatéri stadionban. A közel ötszáz néző előtt megrendezett találkozó a székely himnusszal kezdődött, illetve vendégfölénnyel a közel 50 csíki szurkoló legnagyobb örömére. Az FK már a 13. percben közel járt a gólhoz, akárcsak a szünet előtt, hiszen előbb Csűrös, majd Teut is a kapufát találta el. A második játékrész viszont már gólokat is hozott. A hazai csapat támadó focit szeretett volna játszani, és hátul kinyílt a védelem. A 67. percben viszont megtört a gólcsend. Egy előreívelt labdára Pataki csapott le, remek passzát pedig Teut pofozta a hálóba. Hamar jöhetett volna az újabb gól, de Moldovan szólót rontott Bálint Botonddal szemben. Ami nem jött össze ekkor, az összejött az utolsó percekben. Tíz perccel a vége előtt egy szabadrúgást követően Ilyés bólintott az udvarhelyi kapuba, majd alig pár perc múlva Teut szolgálta ki remekül Patakit, aki nem hibázta el a ziccert. Az FK Csíkszereda megérdemelten vitte el a pontokat Szé­kely­udvarhelyről, hiszen a találkozó első percétől az utolsóig ellenfele fölé tudott nőni. Az FK Csík­szereda a következő fordulóban Lé­nárdfalvát fogadja, míg a Szé­kely­udvarhelyi FC a Kolozsvári Să­nă­tatea vendége lesz. A lefújást követően a trénerek felemásan értékelték az eseményeket, értelemszerűen. Botorok János, az SZFC edzője bosszús volt csapatára. „Amatőr módon fociztunk, látszik, hogy nincs sok tapasztalata a játékosoknak, de egyesek hozzáállása sem volt megfelelő. Ez így nem lesz jó. Egyértelmű, hogy hullámvölgyben vagyunk. Jelen pillanatban le is adnám a felmondásomat, ha van, aki jobban csinálja. Télig még viszont maradok, addig mindenkinek el kell gondolkodnia a folytatásról.” Érthető módon a csíkszeredai oldalon más volt a vélemény. Ilyés Róbert edző-játékos a rutin javára írta a győzelmet. „Látszott, hogy az udvarhelyieknek nincsenek olyan játékosaik, akiknek volna tapasztalatuk ezen a szinten. A tapasztaltabb játékosaink hozták a meccset. Bár rangadóra számítottam, végül egy sima meccs lett belőle” – jegyezte meg Ilyés. [box type="shadow" ]Labdarúgás, 3. liga, 5. csoport, 10. forduló Székelyudvarhelyi FC – FK Csíkszereda 0–3 (0–0) /Teut (67.), Ilyés (80.), Pataki (86.)/. Az SZFC felállítása: Bálint Botond – Sebestyén Tamás, Demény Norbert, Rózsa Árpád – Simon Arnold (Jankó Levente, 66.), Bálint Rajmond, Péter Mózes, Gál Csaba (Lakatos Sándor, 80.), Cătălin Doltea, Gergely Tibor (Kis Zolt, szünetben). Az FK felállítsa: Dávid Norbert – Majzik Adrián, Lőrincz József, Székely Ervin (Szőlősi Márton, 86.), Czimbalmos Zalán, Tankó Előd (Pataki Zalán, 60.), Csűrös Attila, Teut Arthur (Octavian Moldovan, 73.), Ilyés Róbert, Györgyi Artúr (Kovács Botond, 38.). A forduló további eredményei: Zilahi FC – Radnót SK 1–0, Dési Unirea – Máramarosszigeti VSK 0–1, Lénárdfalva – Almásbalázsfalva 4–1, Szászrégeni Lendület – Kolozsvári Sănătatea 4–1, Alsógáldi Industria – Fugyivásárhely 1–0, Nemeszsuki Unirea – Nagyváradi Luceafărul 1–1. 1. Szászrégeni Lendület 10 8 1 1 23–9 25 2. Alsógáldi Industria 10 8 0 2 22–15 24 3. Nagyváradi Luceafărul 10 6 3 1 20–7 21 4. Máramarosszigeti CSM 10 7 0 3 22–11 21 5. Nemeszsuki Unirea 10 6 3 1 19–9 21 6. Lénárdfalvi ASF 10 6 0 4 22–15 18 7. FK Csíkszereda 10 5 1 4 12–12 16 8. Kolozsvári Sănătatea 10 4 1 5 17–18 13 9. Fugyivásárhelyi SK 10 3 2 5 12–14 11 10. Radnóti SK 10 3 1 6 11–18 10 11. Dési Unirea 10 2 1 7 11–20 7 12. FC Székelyudvarhely 10 2 1 7 9–23 7 13. Zilahi FC 10 1 3 6 8–22 6 14. Almásbalázsfalva 10 0 1 9 13–28 1 [/box] HN-összeállítás