Elvesztette pályaelőnyét a Fradi

Hatvan percen keresztül gól nélkül állt a Ferencváros és a Gyergyói HK a jégkorong Erste Liga elődöntőjének első összecsapásán. A hosszabbítás viszont 12 másodpercig tartott, ahol a Gyergyói HK egy szerencsés góllal döntötte el a találkozó sorsát. Elkezdi a küzdelmeket a címvédő Csíkszeredai Sportklub is. Elkezdődtek a jégkorong Erste Liga elődöntő küzdelmei Budapesten. A Tüskecsarnokban rendezett Ferencváros – Gyergyói HK mérkőzés előtt egyenlő mértékben indultak el a felek, legalábbis az alapszakaszban letudott meccseket figyelembe véve. Már a második percben Nagy Gergő és DiDiomete verekedett össze, mindketten ötperces kiállítást kaptak. A hazai pályán játszó Ferencváros járt közelebb a gólhoz, Pavuk lökete a vasról vágódott ki. Előtte pedig egy előnyt is elpuskázott a Fradi, miután Imre Patrik térdhasználat miatt kivette a játékból Roczanovot. A harmad hajrájában a Gyergyói HK kettős fórban támadhatott, hiszen Tóth Gergő és Farkas Lőrincz is meg akarta torolni Imre Patrikon a korábbi esetet. A hazaiak viszont fegyelmezetten védekeztek, és 0–0-val mehettek a felek az első szünetre. A második felvonásra csökkent a feszültség, de továbbra is mindkét csapat szorosan védekezett. A Fradinak volt több helyzete, ám Rinne mindent fogott, és a vas is ismét vele volt. Aranynak is akadt dolga, az aranysisakos Bodó helyzeténél mentett szépen. A harmadik játékrészben sem hibáztak a védelmek, ahogy az idő telt, úgy lett egyre óvatosabb mindkét csapat, így nem született gól. A rájátszásban eltérő a hosszabbítás menete az alapszakaszéhoz képest: a rendes – azaz hatvanperces – játékidő végén amennyiben egyenlően állnak a felek, úgy öt az öt ellen húsz percet játszanak a csapatok, és érvényes az aranygól-szabály. Amennyiben a negyedik játékrész is döntetlennel zárul, úgy három a három ellen küzdenek a felek húszperces játékrészekben addig, ameddig egyik fél érvényes gólt szerez. Szerda este nem kellett sokat túlórázzanak a csapatok, hiszen a hosszabbítás 12 másodpercig tartott: Bodó lövése kijött Aranyról, majd a kipattanó korong Császárról került a kapuba. A gólt kétszeri videózás után adták meg a játékvezetők. A felek tegnap este másodjára is összecsaptak a Tüskecsarnokban, a találkozó lapzárta után ért véget. Jégen a Sportklub A címvédő Csíkszeredai Sportklub ma és holnap hazai környezetben kezdi meg szereplését a sorozat elődöntőjében, a kék-fehérek ellenfele a Magyar-kupa-győztes Debreceni EAC lesz. Bár sokan a Sportklubot tartják a párharc egyértelmű esélyesének, ádáz csata várható a felek között. És ahogy a negyeddöntő legjobbjának választott debreceni csapatkapitány fogalmazott, „nincs veszítenivalónk”. A két csapat rájátszásban legutóbb a 2019/2020-as idényben találkozott. Akkor a kék-fehérek 4–1-es összesítéssel jutottak túl a debrecenieken, ám mindegyik találkozó akkor is nagyon szorosan alakult. Az idei szezon mérlege 3–1 a Sportklub javára, ám ebből egy győzelem „zöldasztalnál” született, miután a koronavírus megtizedelte a hajdúsági alakulatot, és azok nem tudtak elutazni Csíkszeredába. Debrecenben a címvédő egy 6–4-es sikert és egy szétlövések utáni 5–4-es vereséget könyvelhetett el, míg hazai környezetben az 5–0 mellett egy 6–3-as sikert értek el. Sokgólos meccsek voltak, amelyek szinte bizonyosan lecsökkennek az elődöntő párharcára. Erste Liga, elődöntő, 1. mérkőzés Ferencváros – Gyergyói HK 0–1 – aranygóllal (0–0, 0–0, 0–0, 0–1) /Császár (61.)/. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a GYHK javára. A további műsor Ma és holnap 18. 30-tól: Csíkszeredai Sportklub – Debreceni EAC Vasárnap és hétfő 18.30-tól: Gyergyói HK – Ferencváros. Kedd és szerda 20, illetve 19 órától: DEAC – Sportklub. Mindkét párharc egyik fél negyedik sikeréig zajlik. Ha szükséges 5. mérkőzés: Ferencváros – Gyergyói HK (március 24., 19.30), Sportklub –DEAC (március 25., 18.30). 6. mérkőzés: Gyergyói HK – Ferencváros (március 26., 18.30), DEAC –Sportklub (március 27., 20.15). 7. mérkőzés: Ferencváros – Gyergyói HK (március 28., 19.30), Sportklub – DEAC (március 29., 18.30). Román bajnokság, alapszakasz, eredmény Sapientia U23 – Bukaresti Steaua 4–7 (1–4, 2–0, 1–3) /György (12.), Antal L. (21., 50.), Karda (31.), illetve Georgescu (12.), Lușneac (14.), Lupașcu (17.), Gerasimov (18.), Timaru (43.), Creangă (44.). A további műsor Ma és holnap: Steaua – Sportul Studențesc (18.30), VSK Galac – Sapientia U23 (18.30). Hétfőre, illetve keddre van kiírva a Háromszéki Ágyúsok – Gyergyói HK páros mérkőzés, de a két találkozó kimenetele egyelőre kérdéses.