Elveszített pályaelőny

Hiába vezetett néggyel is a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata a Challenge-kupa harmadik fordulójában az ABC Braga ellen, a portugálok visszajöttek a meccsbe, és a végén meg is nyerték. A tavalyi finálé újrajátszását így a Braga nyerte meg, amely nyugodtabban várhatja a visszavágót, amelyre remélhetőleg az udvarhelyi sérültek felépülnek és más lesz majd a játék képe. Öt hiányzóval – Majnov, Rusia, Kónya, Csog, Bogunovic – a keretben kellett kiálljon a Székelyudvarhelyi KC férfi kézilabdacsapata az ABC Braga elleni Challenge-kupa-mérkőzésre, amely ezúttal nem a finálét jelentette, mint az elmúlt a szezonban, hanem csupán a harmadik kört. A hiányzók pedig éreztették is a hatásukat. Telt ház előtt indították a felek az odavágót, amelyen sokkal jobban rajtolt a vendégcsapat. Gyorsan elhúzott az első tíz percben az ellenfél, 1–5-re vezetett. Az udvarhelyi fiúk rendezték a sorokat, a jó védekezés következtében Petar Jokanovics több próbálkozást is hárított, így az SZKC nemcsak egyenlített, hanem azzal a gyorsasággal előztek is. Megfordították a találkozó állását és a pihenőre már úgy mehettek – köszönhetően egy kettős emberelőnynek –, hogy 12–8-at mutatott az eredményjelző. Közte lehetett volna több is, de Markez hetest vétett. A második játékrész is a kiegyensúlyozott, harcias kézilabdáé volt. Érződött, hogy az SZKC kispadja sokkal rövidebb, több technikai hibát követtek el a fiúk. Ennek ellenére végig úgy tűnt, hogy meg lehet a győzelem az első mérkőzésen. Akárcsak az elmúlt összecsapásukon, ezúttal is az utolsó pillanatok döntöttek. A 60. minutumban Goce Ojleszki – aki a csapat legeredményesebbje volt – egyenlített, maradt nyolc másodperc. A portugálok időt kértek, a dudaszó előtt pedig sikerült bevinniük a győzelmet jelentő találatot. Az előny tehát az ABC Bragánál, de a továbbjutás nincs eldöntve. Visszavágó egy hét múlva. Vlad Caba, az SZKC vezetőedzője a találkozó után kiemelte, hogy a vendégegyüttes magja maradt a régi, míg az SZKC kerete sok változáson esett át, továbbá az idei szezonban a sok sérülés miatt állandóan más kezdőt kell kiállítson. „Rosszul kezdtünk, majd a szünetig folyamatosan javult a játékunk. A térfélcserét követően sok technikai hibánk volt, fizikailag felőrlődtünk, hibára kényszerítettek minket. A továbbjutás szempontjából a portugál csapat az esélyes, mi mindent megteszünk azért, hogy ledolgozzuk a hátrányunkat.”. [box type="shadow" ]Challenge-kupa, 3. forduló Székelyudvarhelyi KC – ABC Braga 24–25 (12–8). SZKC: Jokanovic (5 védés, 10 kapott gól) – Markez 1 (1), Ghiță 4, Kuzmanoszki 2, Onyejekwe 3, Ojleski 7, Tálas 4. Csere: Orbán Szilárd (2/7), Szabó Levente (2/6) – Mihalcea 2 (2), Szász 1, Sipos. Vezetőedző: Vlad Caba. Braga: Humberto Gomes (9/17) – Martins 2, Andre Gomes 2, Albuquerque 1 (1), Nuno Perreira 3, Antunes 5, Hugo Rocha 4. Csere: Ribeiro (7/7) – Pesqueira 2, Branquinho 2, Miguel Pereira 3 (1). Vezetőedző: Armando Fernandes. Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–1, 9. perc: 1–4, 15. p.: 3–5, 19. p.: 5–5, 25. p.: 10–8, 33. p.: 13–10, 48. p.: 20–16, 55. p.: 23–21, 57. p.: 23–22. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2.[/box] HN-összeállítás