Elrobbant két lámpatest

Negyven perc játékidő után félbeszakadt a jégkorong Románia-kupa döntője. A második szünet végén két lámpatest elrobbanását követően kiürítették a gyergyószentmiklósi műjégpályát. Két harmadot követően 7–2-re vezetett a Csíkszeredai Sportklub a Steaua ellen a döntőben. [caption id="attachment_19137" align="aligncenter" width="620"]Amíg volt fény, addig a csíkiak akarata érvényesült a döntőben Fotó: László Róbert Amíg volt fény, addig a csíkiak akarata érvényesült a döntőben Fotó: László Róbert[/caption] Nem sikerült teljes egészében lejátszani a 2016-os jégkorong Románia-kupa-döntőt, miután a második szünet végén két lámpatest is elrobbant a gyergyószentmiklósi műjégpályán. A döntő egyszer az első harmadban is félbeszakadt, akkor negyvenpercnyi kényszerszünetet követően sikerült kijavítani a problémát. Galaci segítség Csütörtökön könnyedén győzte le a Sportklub a Dunăreát, a Steaua pedig a Sportult lépte le, pénteken a Progym nyert a Sportul ellen, így a „diákcsapat” számára véget is ért a Románia-kupa. Az esti találkozót a Sportklub jól kezdte, és a 9. percben Ozols vezetéshez is juttatta a csíkiakat, a Corona viszont a 18. percben Piszarenko révén egyenlített. A második harmadban is veszélyesebb volt a Sportklub, ám ellenfele egy gyermeteg hibát kihasználva, emberhátrányból szerezte meg a vezetést Biró Gergő révén. A harmadik harmadra felpörögtek az események, a 49. percben Moldován egyenlített, és amikor már mindkét gárda a ráadásra készült, 31. másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt egy óriási védelmi hiba után Trancă talált a csíki kapuba. Három másodperccel később Nagy Csaba döntötte el a Corona javára a meccset. A meccs után a Coronát mindenki a döntőben látta, ám a galaciak beleköptek a brassóiak levesébe. Szombaton délután ugyanis a Dunărea hokisai döntőbe juttatták a Sportklubot: a galaciak 7–0-ra győzték le a Coronát, este a Progym – Steaua találkozón – némi meglepetésre – a fővárosiak nyertek. A kisdöntőben hiába vezetett negyven perc után 4–3-ra a Progym, a Dunărea hokisai az utolsó játékrészben zsinórban hármat lőve átvették a vezetést, viszont a meccs hajrájában a Progym 46 másodperc alatt ledolgozta a kétgólos hátrányt. A ráadás 155. másodpercében Szőcs eldöntötte a meccset és a bronzérem sorsát, amely így a galaci hokisok nyakába került. A döntő A Sportklub remekül kezdte a döntőt, a 3. percben Sándor vette be a Steaua kapuját, majd a 6. percben kialudt a gyergyószentmiklósi műjégpálya világítóberendezése. Információink szerint a lámpatesteket kiszolgáló biztosítéktábla égett le, negyven perc szerelést követően újra lett fény a játéktéren. Ezt Tambijevs köszönte meg egy góllal, az első szünet előtt Anton Butocsnov szépített. A második harmadban a Sportklub leiskolázta a Steauát: zsinórban ötször voltak eredményesek a csíki hokisok, amelyre eggyel válaszoltak a fővárosiak. A második szünetről már visszatértek a játéktérre a csapatok, amikor a csíkiak cserepadja fölött elrobbant egy lámpatest, a szilánkok Onodi és dr. Bachner István nyakába hulltak. A második lámpatest a csíki szurkolótábor fölött robbant el, ekkor ürítették ki biztonsági okokból a csarnokot. A találkozó a 40. percben, 7–2-es Sportklub-vezetésnél félbeszakadt, lapzártánkig nem született döntés a mérkőzés és a Románia-kupa kimeneteléről. [box type="shadow" ]Eredmények, Románia-kupa A csoport: Csíkszeredai Sportklub – Galaci Dunărea 12–4 (2–1, 6–1, 4–2) /Moldován 3, Konyajev 2, Tambijevs 2, Sándor, Péter R., Antal, Salló, Berlev, illetve Krajci 2, Durkech, Ojanen/; Brassói Corona – Sportklub 4–2 (1–1, 1–0, 2–1) /Piszarenko, Trancă, Biró G., Nagy, illetve Ozols, Moldován/; Dunărea – Corona 7–0 (2–0, 3–0, 2–0) /Krajci 4, Durkech, Donika, Ojanen/. A csoport végeredménye (zárójelben a gólarány): 1. Sportklub 3 pont (+6), 2. Dunărea 3 p. (–1), 3. Corona 3 p. (–5). B csoport: Sportul Studenţesc – Steaua 2–17 (0–2, 1–10, 1–5) /Tănase, Dumitru, illetve Mărcuş 3, Zabludovszkij 3, Berdilă 2, Constantin 2, Timaru I. 2, Pascaru, Georgescu, Creangă, Bocu, Ştefan/; Gyergyószentmiklósi Progym – Sportul 18–0 (8–0, 6–0, 4–0) /Novak 4, Makarov 4, Hurtaj 3, Pál 2, Nagy, Székely, Ferencz-Csibi, Madarász, Szőcs/; Steaua – Progym 8–3 (3–2, 1–1, 4–0) /Zabludovszkij 2, Constantin 2, Butocsnov Anton, Georgescu, Bondarjev, Poznik, illetve Molnár Z., Barabás, Novak/. A csoport végeredménye: 1. Steaua 6 p., 2. Progym 3 p., 3. Sportul 3 p. Kisdöntő: Dunărea – Progym 7–6 – aranygóllal (1–3, 2–1, 3–2, 1–0) /Szőcs 3, Lőrincz 2, Ojanen, Rjabenko, illetve Novak 2, Daradics, Madarász, Csergő, Makarov/. Döntő: Sportklub – Steaua 7–2 (2–1, 5–1) – a 40. percben félbeszakadt /Sándor 2, Tambijevs, Moldován, Alekszejev, Mihály, Molnár Zs., illetve Anton Butocsnov, Bondarjev/.[/box] Darvas Attila Kopacz Gyula