Elődöntős románok

Több nagyobb meglepetés született a Dániában zajló női kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében. Többek közt a magyarokat kiejtő lengyelek tovább szárnyalnak és újabb nagy skalpot gyűjtöttek be, legyőzve az oroszokat. De ugyancsak hatalmas fegyvertényt hajtott végre a román válogatott is, amely Cristina Neagu vezetésével hosszabbítás után egy góllal verte a házigazda dánokat. Az olimpiaselejtezőt illetően tovább élnek a magyar remények, miután Norvégia túljutott Montenegrón. [caption id="attachment_19030" align="aligncenter" width="815"]Cristina Neagu a román csapat egyik legjobbja volt a dánok elleni meccsen Cristina Neagu a román csapat egyik legjobbja volt a dánok elleni meccsen[/caption] Norvégia 26–25-re legyőzte Montenegrót a dániai női kézilabda-világbajnoksá­gon, bejutott Hollandia és Lengyelország után harmadikként az elődöntőbe. A lengyelek hatalmas meglepetése a tornának, hiszen a nyolcaddöntőben a magyarokat, míg a negyeddöntőben az oroszokat ejtették ki. A norvég győzelemnek köszönhetően a magyar válogatottnak megmaradt matematikai esélye a riói olimpiai selejtezőtornára. A feltételek változatlanok: a magyar csapatnak az olimpiai selejtezőhöz norvég világbajnoki cím kell, illetve az, hogy Montenegró és Franciaország egyaránt az első hét között végezzen. Negyedikként az emberfelettit nyújtó Cristina Neagu vezette Románia jutott a négy közé, mely hosszabbítás után 31–30-ra verte meg a házigazda Dániát. A találkozó során a házigazda dánok ugyan a hajrában egyenlíteni tudtak a románok ellen, a hosszabbításhoz mégis az kellett, hogy a vendégek időn túli büntetőt rontsanak. A ráadásban aztán mégis a románok voltak a jobbak, és kiejtették a hazai csapatot. A mérkőzés hőse a 15 gólig jutó Cristina Neagu volt, aki a Dolce Sportnak nyilatkozva éles kritikát fogalmazott meg: „Szégyelljék magukat, akik kritizáltak minket a három vesztes meccs után! Amikor az időkérésnél azt kiabáltuk, magunkért játszunk, a családunkra gondoltunk, és azokra, akik az eredményeinktől függetlenül támogatnak minket” – mondta Neagu. A mérkőzésre rátérve pedig megjegyezte: „Azt hiszem, ebben nagyon kevesen bíztak! Köszönöm mindenkinek, aki mellettünk állt akkor is, amikor a csoportban három mérkőzést veszítettünk. Megmutattuk, hogy nem vagyunk lúzerek, nem vagyunk lúzer nemzet. Elegem van az állandó kritikákból – most bebizonyítottuk, hogy büszkévé tudjuk tenni Romániát! Mi is emberek vagyunk, nem robotok, de minden találkozón igyekszünk a lehető legjobban teljesíteni. Nyilván nem akartuk elveszíteni a csoportmérkőzéseinket, de azokra a meccsekre koncentráltunk, amelyek a legfontosabbak.” A négy között Hollandia – Lengyelország és Norvégia – Románia, az 5–8. helyért pedig Franciaország – Oroszország és Montenegró – Dánia mérkőzést rendeznek. Eredmények Negyeddöntő: Norvégia – Mon­tenegró 26–25 (13–11), Dánia – Románia 30–31 (10–13, 27–27, 28–29) – hosszabbítás után, Hollandia – Franciaország 28–25 (15–12), Lengyelország – Oroszország 21–20 (11–9). A helyezésekért: elődöntő, ma: Hollandia – Lengyelország (19), Norvégia – Románia (21.45); az 5–8. helyért, ma: Franciaország – Oroszország (14.15), Montenegró – Dánia (16.45). HN-összeállítás