Elmaradt a csíki bravúr

A jégkorong MOL Liga második helyezettje, a MAC Budapest otthonában igyekezett helytállni a Csíkszeredai Sportklub tegnap este. Többé-kevésbé sikerült is ez, ám végül minimális, egygólos vereséget szenvedtek a fiúk, köszönhetően annak, hogy nagyon álmosan álltak bele a meccsbe. [caption id="attachment_18067" align="aligncenter" width="960"]A kék-fehérek mindent megtettek a sikerért Fotó: Pál Zoltán/Archív A kék-fehérek mindent megtettek a sikerért Fotó: Pál Zoltán/Archív[/caption] Négy nap alatt ötödik mérkőzését játszotta tegnap este a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapat. A MOL Ligában megverték a Fehérvárt, majd kikaptak a Miskolctól, míg a hazai pontvadászatban két alkalommal fektették két vállra a Progym együttesét. A két keret vasárnap egyesült Budapesten a MAC Budapest elleni találkozóra. A fiúk viszont nagyon álmosan álltak bele a második helyezett elleni meccsbe, és ennek az első harmad közepe után meg is lett az eredménye. Quinn egyenlő létszám mellett, míg Saarenpaa emberelőnyből talált be Peksa ketrecébe. A második harmadtól viszont egy agilis csíki csapat korcsolyázott ki a jégre. Több nagy lehetőséget is kihagytak, vagy inkább Bálizs védett nagyszerűen, majd jött Gyagyusko és emberhátrányból megtörte a gólcsendet. Az utolsó harmadban viszont nem sikerült áttörni a MAC védelmét, akik két sorra álltak át és védték az eredményt. Mozgalmas húsz perc volt, ám a védelmek és a kapusok jól dolgoztak, így befagyott az eredmény. A csíki csapat felemelt fővel hagyhatta el a jégteret, hiszen mindent megtettek a győzelem érdekében. Biztató viszont, hogy a fiúk ilyen megerőltető tempó mellett is képesek azonos szinten játszani a második helyezettel szemben. Eredmény: MAC Budapest – Csíkszeredai Sportklub 2–1 (2–0, 0–1, 0–0) /Quinn (15.), Saarenpaa (18.), illetve Gyagyusko (38.)/.