Elmaradt a bravúr

Húsz percen át remek teremfocit mutatott be a Székely­ud­varhelyi FK a román terem­lab­darúgó-bajnokság egyik esélyesével, a Temesvári Infor­ma­ti­cával szemben, ám ez kevés volt a győzelemhez. Jakab Zoltán együttese így vereséggel zárta a 2015-ös évet, és reménykedhet abban, hogy a következő évre jobban összeáll a csapat. Utolsó tétmérkőzését játszotta az idei évben a Szé­kelyudvarhelyi FK te­rem­labdarúgó-csapata, amely tegnap este az újonc és egyben bajnoki aranyéremre esélyes Temes­vári In­for­maticát fogadta. Utolsó bajnoki, hiszen a soron következő játéknapon a Dévai Au­to­ber­ga­mo lett volna az ellenfél, de azt a szakszövetség januárra programozta át. Nem várt könnyű összecsapás az FK-ra a Temesvár ellen sem, annak ellenére, hogy újoncok, hiszen olyan tapasztalt játékosokkal erősítették meg keretüket, mint Fl. Mantei, Dobre vagy épp Lupu. Ez viszont nem látszott az első félidőben, amikor az FK álomfocit bemutatva 17 perc után három góllal vezetett, amelyre csak a szünet előtt tudott válaszolni a bánsági csapat. A térfélcserét követően viszont minden megváltozott. Ahhoz képest, hogy az FK milyen elsöprő fölényben játszott az első félidőben, a másodikra megváltozott minden. A temesváriak kitámadtak, az FK alig tudta átlépni a felezővonalat, aminek meg is lett az eredménye. Az ellenfél sorozatban rúgta a gólokat, és végül 7–4 arányban diadalmaskodott. Eredmény, 9. forduló (pótlás): FK Székelyudvarhely – Temesvári Informatica 4–7 (3–1) /Szőcs László (5.), Szécsi Barna (13., 17., 33.), illetve Dobre (19.), Călugăreanu (27., 31.), Fl. Matei (28.), Rakics (30., 32.), Lupu (40.)/. HN-összefoglaló