Ellenfélre vár a Vasas

A Vasas Femina kétgólos vereséget szenvedett a Borgóprundi Heniu otthonában, így az utóbbi csapat továbbra is vezeti a női labdarúgó 1. Ligát. A másodosztály rangadóján az éllovas FK Csíkszereda legyőzte a Vulpițe Galbene csapatát, így két fordulóval a vége előtt kiharcolta a feljutást az 1. Ligába. A női labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának előző, 7. fordulóját a Borgóprundi Heniu még a bajnoki tabella második helyén zárta, ugyanis a Fair Play Ciorogârla otthonában tervezett mérkőzését orvos hiánya miatt nem játszották le. Azóta megszületett a döntés, a mérkőzést játék nélkül 3–0 arányban a vendégek nyerték, így a besztercei együttes már éllovasként várta a Vasas Femina elleni hazai mérkőzését. A vasárnapi találkozót a Heniu játékosai uralták, az udvarhelyi lányok csak a helyzetekig jutottak el. A 17. percben Sándor Barbara nagyszerű védését követően a kapufa mentette meg Székely János tanítványait, de a hazai fölény az első félidő hajrájában góllá érett, Nicoleta Deca a 37. percben talált be. A második játékrészben továbbra is a hazaiak uralták a mérkőzést, a Vasas-lányok remekül védekeztek és sokáig állták a sarat, míg a 69. percben ismét Deca villantott, egy kapásgóllal duplázta meg az előnyt, amely a mérkőzés végéig már nem módosult, így a Heniu 2–0 arányban nyerte meg a meccset. A forduló többi mérkőzésén záporoztak a gólok, a Temesvári Poli 11 góllal múlta felül a VSK Alexandriát, a címvédő Kolozsvár pedig 9–1 verte a Ciorogârlát. A bajnokságot továbbra is a Borgóprund vezeti, egy ponttal megelőzve a Kolozsvári Olimpiát. Kiharcolta a feljutást az FK Folytatta remek szereplését a 2. Ligában az FK Csíkszereda, miután Albu László tanítványai hazai pályán nyolcat rúgtak a Slobozia csapatának, ezen a hétvégén úgy utaztak a Románvásárra, a Vulpițele Galbene rangadóra, hogy győzelem esetén behozhatatlan előnyre tesznek szert a bajnoki tabellán. A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, ám a csíki lányok hamarosan átvették az irányítást, Balázs Eszter pedig tíz perc alatt kétszer is betalált. A fordulást követően ismét a hazai voltak határozottabbak, az 53. percben szépíteni is tudtak, de tíz perccel később Antal Anita ismét kettőre növelte az éllovas előnyét. A csíkiak ezt követően is kézben tartották a mérkőzést, többször is betalálhatott volna, de a 3–1-es végeredménnyel így is történelmet írt az FK Csíkszereda, mert két fordulóval a vége előtt kiharcolta a feljutást a női labdarúgás élvonalába. Az utolsó két fordulóban a székelyföldi csapatok egyszer játszik. Az FK május 22-én Csíkszeredában a Jászvásár ellen fejezi be 2. ligás szereplését, az udvarhelyi lányok május 29-én, hazai pályán a Konstancai Selena ellen zárják az idényt.