Elkészült a borszéki kezelőközpont

December 15-én avatják fel a Fontana Borszéki Gyógyfürdőt – adta hírül sajtótájékoztatón a település önkormányzata.

Boncina-Székely Szidónia
Becsült olvasási idő: 5 perc
Elkészült a borszéki kezelőközpont
Elkészült a gyógyfürdő. Egy hónap múlva avatják Fotó: Boncina-Székely Szidónia

Hosszú és komplex projektet fejeztek be az üdülővárosban: a kilencmillió eurós beruházásnak köszönhetően az országban egyedülálló terápiás kezeléseket, valamint wellness-szolgáltatásokat fognak kínálni.

Az új kezelő- és wellnessközpontban tartott sajtótájékoztatón Mik József polgármester történeti áttekintést nyújtott a létesítmény építéséről, összegezte a fontosabb mérföldköveket, nehézségeket. A régi kezelőközpont 2001-es megszűnése után a turizmus leépült Borszéken, 2008-ra a meglévő ötezer szálláshelyből csak nyolcvan maradt meg. Ekkor döntött úgy az önkormányzat, hogy egyéni befektető hiányában belevág egy új beruházásba. A teljes talajcsere szükségessége, illetve az engedélyek és tervek kibocsátásának elhúzódása is nehezítette az építkezést.

Bár az akkori szakminisztérium felvállalta a segítségnyújtást, kormányváltások után 2016-ban az önkormányzat 13 millió lejes banki hitelt vett fel, hogy folytatni tudja a nehézkesen haladó építkezést. Tavaly Hargita Megye Tanácsa vállalta a bútorzat finanszírozását, s az idei év végére el tudjuk indítani a szolgáltatásokat – összegezte az eddigi történéseket az elöljáró. Hozzátette: tudatában vannak annak, hogy az első három évben veszteséges lesz a gyógyfürdőt működtető önkormányzati cég, így bele kell pótolni a működési költségekbe, de hosszú távon ez a beruházás újabb turisztikai szolgáltatások létrejöttét fogja generálni.

– A téli időszakban amúgy is sokan jönnek síelni Borszékre, abban bízunk, hogy a fürdőt is igénybe fogják venni. Párhuzamosan elindítjuk a gyógykezeléseket is, először kisebb léptékben, de márciustól készülünk arra, hogy szerződéseket kössünk a nyugdíj- és egészségbiztosító pénztárakkal a gyógykezelésekre – hangsúlyozta Mik József.

Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke elmondta: nehéz, komplex munka ért véget, és a megvalósult beruházásból nemcsak a város, hanem a térség és a megye is profitálni fog. Egy projektet terveznek indítani, amely révén a megye minden településének lakóival igyekeznek megismertetni ezeket az egyedülálló szolgáltatásokat.

A gyógyfürdő beüzemelését felügyelő Kronstadt Hospitality Expert tulajdonosa, Alecsandru-Ionuț Bandu a hamarosan igénybe vehető kezelésekről és szolgáltatásokról beszélt.

– Romániában egyedinek számít az alpesi növényeken és gyógynövényeken alapuló terápiák egyvelege, amelyek teljes mértékben összhangban vannak a környező természettel. A felhasznált olajok, gyógynövények, sók, illóolajok, a különböző krémek és iszapos kezelések egy olyan gyógymenüt kínálnak, amely elsősorban a megelőzés szempontjából nagyon hatékony. Minden korosztálynak szólnak szolgáltatásaink, a legfiatalabbaktól az idősekig – részletezte a cégvezető.

Hozzátette, a létesítmény elindításához lényeges folyamatok zajlanak ebben az időszakban. Az irányítási és beléptetőrendszerek tesztelését végzik, ugyanakkor készül a hivatalos weboldal román, magyar és angol nyelven. Mindezek mellett a szolgáltatáscsomagok kialakítása is utolsó szakaszába érkezett, illetve november 10-től elkezdődik a személyzet képzése Románia egyik legjobb spatrénerével.

A sajtótájékoztatón a gyógyfürdő árairól is tájékoztatást adtak a jelen lévő elöljárók: azt tervezik, hogy a hat éven aluli gyermekek díjmentesen léphetnek be a fürdőbe; a belépők értéke 50–100 lej között változik majd, lehet 3 és 6 órás, valamint egész napos jegyet váltani. A szakrális fürdő (pihenősziget, különböző hőmérsékletű medencékkel, szaunával, fényhatásokkal, a test és lélek megnyugvásáért) a kis kapacitása miatt 15 lejes óránkénti pótdíj ellenében lesz használható.

Mik József polgármester lapunk érdeklődésére kifejtette: a Fontana gyógyfürdőt kezdettől fogva energiatakarékos épületként képzelték el, ennek bizonyítéka, hogy a hőlégszivattyúk a levegő hatvan százalékát visszaforgatják az épület fűtésrendszerébe. Ez jelenleg pellettel működik, de jövő évtől át szeretnének térni faőrleményre, amely előállításához gépet vásárolna az önkormányzat, a nyersanyagot pedig saját erdőállományából fedezi majd. Emellett további alternatív energiaforrások bevonását is tervezik, elsősorban a napelemes rendszerét.

A Fontana gyógyfürdő szolgáltatásai december 16-tól elérhetőek lesznek a nagyközönség számára.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!