Elhozta Tatrangról a pontokat az SZFC

Magabiztos, háromgólos győzelemmel hozta el a pontokat a barcasági Tatrangi Ciucaș otthonából szombaton a Székelyudvarhelyi FC. Az udvarhelyiek két forduló után hibátlan mérleggel a harmadik helyről várják a folytatást a harmadosztályos pontvadászatban.

Remek időben, remek játékkal győzött az SZFC Fotó: SZFC

Pénteken két mérkőzéssel rajtolt el a labdarúgó 3. Liga 2. fordulója, a Sepsi OSK fiókcsapata, amely egy 3-0-s vereséggel kezdte a bajnokságot, ezúttal 5-0 arányban hengerelt hazai pályán az alig 700 főt számláló Bákó megyei falucska, a Viitorul Curița csapata ellen. A háromszékiek korábbi legyőzője, a Brassói Kids Tâmpa ezúttal pont nélkül maradt, miután 3-1-re alulmaradt az ősszel névváltoztatáson átesett Argeș megyei Muscelul Câmpulung otthonában.
Szombaton három találkozót rendeztek, a Zernyesti Olimpic nem kegyelmezett, négy góllal szórta meg a vendég Kézdivásárhelyi SE alakulatát, a Barcarozsnyói Olimpic Cetate pedig 4-1-es győzelmével a Brassói SR Municipal otthonából hozta el a pontokat.
A harmadik szombati találkozón a Székelyudvarhelyi FC az újonc Tatrangi Ciucaș pályáján igyekezett bebizonyítani, hogy a nyitófordulóban csupán rossz napot fogott ki, ennek volt betudható a harmatgyenge győzelem. Lucian Nicolau legényeinek játéka ezúttal teljesen más képet mutatott, a hazaiak alig negyedóráig számítottak a pályán, ezt követően szinte kizárólag a védelemmel foglalkoztak. Az SZFC Boția (23.) és Becze (36.) találataival már az első félidőben kétgólos előnyt szerzett, a második játékrészben változatlanul az udvarhelyi csapat volt a veszélyesebb, de csak egy helyzetét tudta gólra váltani, Simó talált be az 59. percben.
Két forduló után már csak három százszázalékos csapat van az 5-ös csoportban, a hatpontos Barcarozsnyó és Câpulung mögött az SZFC csak gyengébb gólaránya miatt van a harmadik helyen.
Az udvarhelyiek pénteken a pont nélkül Brassói SR Municipal együttesét fogadják.

3. Liga, 5. csoport, 2. forduló
Sepsi OSK II. – Viitorul Curița 5-0, Muscelul Câmpulung – Brassói Kids Tâmpa 3-1, Zernyesti Olimpic – Kézdivásárhelyi SE 4-0, Tatrangi Ciucaș – Székelyudvarhelyi FC 0-3, Brassói SR Municipal – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 1-4.