Egyre távolabb Párizstól

A magyar lányok két vereséggel, a magyar fiúk egy vereséggel és egy győzelemmel rajtoltak a női, illetve a férfi vízilabda Európa-bajnokságon. A tét a női válogatott számára nagyobb, hiszen az olimpiai kvótáért ugranak medencébe.

Jakab Árpád
Küzdöttek, de alulmaradtak a magyar lányok Fotó: MTI

A magyar férfi válogatottból egy kezdőcsapatra való klasszis nem utazott el a zágrábi Eb-re, hiszen világbajnokként már megvan a párizsi kvóta, így Varga Zsolt szövetségi kapitány nyugodtan kísérletezgethet, megadva a lehetőséget a fiatalok számára. Ehhez képest az első összecsapáson derekasan helytálltak, mindössze kétgólos, 10–8-as vereséget szenvedtek a legjobb összeállításban medencébe ugró, vb-ezüstérmes görögöktől. A második találkozón kötelező volt a győzelem Grúzia ellen, s 15–11-re sikerült is behúzni a mérkőzést. A mai folytatás jóval nehezebb lesz Hárai Balázsék számára, hiszen ma este nyolckor a görögöket 15–8-ra lelépő olaszokkal mérkőznek meg, s győzlem esetén egyből a negyeddöntőbe jutnak, vereség esetén viszont nyolcaddöntőznek egy alsóházból érkező ellenféllel szemben, ahol a románok is szerepelnek, akik az első körben 12–8-ra verték Hollandiát.

A magyar női válogatott Eindhovenben szerepel, és előbb 14–12-re kikapott Görögországtól, majd vitatható bírói ítéletek nyomán a házigazda hollandoktól szenvedtek 14–11-es vereséget, így a tegnap esti, horvátok elleni mérkőzés eredményétől függetlenül a nyolcaddöntőben folytathatják. Ott előbb egy alsóházból érkező, verhető ellenfél vár rájuk, a negyeddöntőben viszont vagy az olaszokkal, vagy a spanyolokkal kell megmérkőzniük – és győzniük, hogy megszerezzék az olimpiai részvétel jogát.
Az alsóházban a román női válogatott előbb 13–12-es vereséget szenvedett a csehektől, majd a szerbektől szenvedtek sima, 15–4-es vereséget, így a 13–16. helyekért folytathatják.