Egyenlített a BJAHC

Fordulatos, kemény mérkőzésen a BJAHC hosszabbításos győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub fölött a jégkorong Erste Ligában kiegyenlítve a párharc állását.

Becsült olvasási idő: Kevesebb mint egy perc
Fotó: László F. Csaba

A BJAHC és a Csíkszeredai Sportklub soron levő újabb találkozója is maximális izgalmakat tartogatott a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében.

A kék-fehérek 2-1-es előnyről vágtak neki a budapesti túrának, és az első harmad pazarul sült el. Fodor Csanád és Sofron István találataival ugyanis kettővel ment a Sportklub. A második felvonásra viszont fordult a kocka, és ezúttal a vendéglátók voltak azok, akik két gólt szereztek, sőt a záró felvonás elején a vezető találatot is zsebre tették. A hazai előny viszont csak két percig tartott, hiszen Becze egyenlített.

A rendes játékidőben több gól már nem esett, így jöhetett a hosszabbítás, aranygólszabállyal.

A hosszabbítás normális mederben zajlott egészen a 77. percig. Ekkor a Sportklub kihúzott egy kettős hátrányt, ám egy újabb kiállítást is begyűjtöttek. A BJAHC két másodperccel a hosszabbítás vége előtt élt a lehetőséggel és behúzta a meccset.

Folytatás hétfőn este Csíkszeredában.

Eredmény:
BJAHC – Csíkszeredai Sportklub 4-3 (0-2, 2-0, 1-1, 1-0) – h. u.
Gól: Schlekmann (21.), Pozsgai (31., 80.), Culigin (48.), illetve Fodor (8.), Sofron (12.), Becze (51.).
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc eredménye: 2-2.

A nap további meccsein:
Ferencváros-Telekom – Debreceni DEAC 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-1 a Ferencváros javára.

Brassói Corona – DVTK Jegesmedvék 5-4 (0-1, 4-0, 1-3)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc eredménye: 3-2 a Brassó javára.