Egy siker, egy vereség

Győzelemmel kezdte Galacon a Divízió II A csoportos világbajnokságot a romániai felnőtt jégkorong-válogatott, az U18-as csapat Koreában viszont pontot ugyan szerzett, de aranygóllal kikapott Litvániától. A Duna-parti városban ma szünnap van, Koreában viszont Észtországgal meccselnek az ifjak. [caption id="attachment_47353" align="aligncenter" width="1000"]Egy siker, egy vereség Mihály Ede (jobbról) öt gólt lőtt a belgáknak Fotó: Răzvan Păsărică[/caption] Két jégkorong-világbajnokságon is érdekeltek a romániai válogatottak a héten, a felnőttek Galacon, az U18-asok Koreában szerepelnek. Mindkét csapat célja a feljutás. Hétfőn Galacon három találkozót rendeztek a Divízió II A csoportos felnőtt vébén, a nyitómeccsen Ausztrália meglepetésre legyőzte Szerbiát, Izland Spanyolországon jutott túl, míg az esti meccsen a romániai csapat Mihály Ede vezényletével kiütötte Belgiumot. A belgák jól kezdték ugyan a meccset, vezettek is, de aztán beindult a Mihály-henger, a csíki csatár zsinórban három gólt ütött, majd Irimia, megint Mihály, Fodor és újból Mihály volt eredményes, végül Salló és Bocu is feliratkozott a gólszerzők listájára. Koreában a litvánok 13 és fél perc után kettővel vezettek, ám a romániai válogatott Vasile duplája révén kiegyenlített. Az 54. percig nem volt több gól, ekkor a litvánok újra vezetést szereztek, viszont a rendes játékidő utolsó előtti percében Filip révén egyenlített a romániai csapat. A hosszabbítás elején Adorján büntetőlövést hárított, ám négy perccel később már ő is tehetetlen volt, így a litvánok aranygóllal nyerték meg a meccset. Eredmények Divízió II A, Galac: Ausztrália – Szerbia 4–3 – aranygóllal, Spanyolország – Izland 2–3, Belgium – Románia 1–9 (1–2, 0–3, 0–4) /Paulus (6.), illetve Mihály (12.,20., 24., 35., 48.), Irimia (28.), Fodor (44.), Salló (55.), Bocu (59.)/, Izland – Ausztrália 2–3, Spanyolország – Belgium 3–5. A Románia – Szerbia mérkőzés lapzárta után ért véget. Ma szünnap van Galacon. U18, Divízió II A, Gangeung: Horvátország – Észtország 3–4 – aranygóllal, Románia – Litvánia 3–4 (2–2, 0–0, 1–1, 0–1) /Binkulis (12.), Misiuk (14.), Montiejunas (54.), Washco (65.), illetve Vasile (15., 20.) Filip (59.)/, Korea – Nagy-Britannia 3–2. A mai műsor: Románia – Észtország (6), Litvánia – Nagy-Britannia (10.30), Korea – Horvátország (15.). HN-összeállítás