Egy győzelem, két vereség

Idegenben aratott győzelmet a hétvégén az országos ifjúsági kosárlabda-bajnokság keretében a VSK Csíkszereda U16-os lánycsapata, a Nagy Kinga Katalin és Endes Tünde által edzett gárda eddig százszázalékosan teljesített az idei pontvadászatban. A VSK U18-as és U16-os fiúcsapata viszont vereséget szenvedett a hétvégén. [caption id="attachment_38736" align="aligncenter" width="1400"]Egy győzelem, két vereség Négyből négyet nyert a VSK Csíkszereda U16-os lánycsapata Fotó: László Róbert / archív[/caption] Százszázalékos teljesítménnyel vezeti az országos ifjúsági bajnokság 4. csoportját a VSK Csíkszereda U16-os lánycsapata, Nagy Kinga Katalin és Endes Tünde gárdája zsinórban a negyedik mérkőzésüket nyerték meg a hétvégén. A VSK fiúcsapatai viszont mindkét korosztályban kikaptak. Az U16-os lányok Brassóban vendégszerepeltek, a csíkiak nehezen lendültek bele a meccsbe, viszont a folytatás jól sikerült. Az ISK Brașovia gyorsan hatpontos előnyre tett szert, de már az első negyed végén a VSK öt ponttal vezetett, a második negyedben még két ponttal sikerült megtoldani a különbséget. Az utolsó két negyed szorosabbra sikerült, ennek ellenére egy-egy ponttal nyerték ezeket a játékrészeket is a csíkiak, a végén pedig az első negyedben kiharcolt különbségnek köszönhetően összesítésben kilenc ponttal dobtak többet a VSK-s lányok. Az U18-as bajnokságban a fiúk is Brassóban szerepeltek, az U16-os korosztályú csapat pedig hazai közönség előtt lépett pályára, Fazakas István tanítványai mindkét mérkőzésen vesztesen hagyták el a pályát. Az U13-as korosztályban a VSK fiú- és lánycsapata szabadnapos volt, ahogyan az ISK Gyergyószentmiklós is. Eredmények Ifjúsági országos bajnokság: U16: lányok: ISK Brașovia – VSK Csíkszereda 62:71; fiúk: VSK Csíkszereda – ISK Medgyes 48:59. Ifjúsági országos bajnokság: U18: fiúk: Brassói CSU – VSK Csíkszereda 87:51. Kopacz Gyula