Egy győzelem, egy vereség

Szünetelt a román teremlabdarúgó-bajnokság az elmúlt hétvégén, hiszen a román válogatott két felkészülési meccset tudott le. Ukrajnával hangoltak, akiket előbb legyőztek, majd kikaptak. A keretben hét székelyföldi játékos kapott behívót. Nem kevesebb, mint hét székelyföldi – Kedei, Bálint, Balázsi, Mánya, Hadnagy, Küsmödi, Iszlai – játékost hívott be a teremlabdarúgó-válogatottba az új kapitány, Kacsó Endre, aki az elmúlt hétvégén Ukrajna legjobbjai ellen mutatkozott be a válogatott kispadján. Mindkét találkozót Besztercén rendezték. Az első meccsen már az első percben hátrányba került a romániai válogatott, de volt tartás bennük, és Kedei duplájával megfordították a mérkőzést. Kedei előbb a 12. percben egyenlített közelről, majd a 37. percben szerezte meg a győztes találatot Ferreira átadásából. Másnap viszont már nem volt pardon. Az ukrán válogatott átgázolt ellenfelén. A szünetben hárommal vezettek, hogy a végére négy legyen közte. Felkészülési mérkőzés, eredmények Románia – Ukrajna 2–1 (1–1) és 0–4 (0–3) A román keret: kapusok: Andrei Dinicuță (Dévai Auto­ber­gamo), Teodor Lungu (Temesvári CFR), Andrei Grigoraș (FK Székelyudvarhely); mezőnyjátékosok: Kedei Barna, Bálint Andor, Balázsi Attila (mind FK Székelyudvarhely), Daniel Duda (Futsal Giorgione), George Lepădatu (ASD Active Network), Adrian Pânzaru, Iszlai Richárd, Küsmödi Tamás (mind Dévai Autobergamo), Paulo Ferreira (Cardoso), Mánya Szabolcs, Hadnagy István (mind Kecskemét), Octavian Cireș, Robert Crișan (mind Galaci CS United). Szövetségi kapitány: Kacsó Endre.