Döntőben a férfi pólósok!

A magyar férfi vízilabda-válogatott drámai mérkőzésen 12-11-re nyert a fukuokai világbajnokság elődöntőjében a spanyolok ellen, így szombat délben az aranyéremért ugrik medencébe a görögök ellen.

Jakab Árpád
Magyar öröm. Aranyért játszhatnak Fotó: MTI

A világbajnoki címvédő spanyol válogatott várt a magyar férfi vízilabdázókra a fukuokai vébé elődöntőjében. Sem a spanyolok, sem a magyarok számára nem volt sétagalopp a negyeddöntő, de az Egyesült Államok elleni körömrágós, 13-12-es magyar siker azt jelentette, hogy Zalánki Gergőék tegnap délben nemcsak a fináléért, hanem a párizsi olimpiáért is játszhattak, a vébé első két helyezettje ugyanis biztosítja helyét a jövő évi ötkarikás játékokra. A párizsi kvóta megszerzése egyébként nem egyszerű ujjgyakorlat, példa erre a horvát válogatott, amely Európa-bajnokként a kilencedik helyen zárta a vébét.

Az Eb-n magyar, a Világkupán pedig spanyol siker született a két csapat korábbi összecsapásain, s az elődöntő végkimenetele is megjósolhatatlan volt. Az első negyed 3-3-as döntetlennel zárult, a másodikban Varga Dénes háttal lőtt pazar góljával azonban már a magyaroknál volt az előny, nagyszünetre mégis 6-4-es spanyol vezetéssel mehettek a felek. A harmadik negyedet azonban már a magyarok nyerték 3-2-re, az utolsó felvonás tehát 8-7-es spanyol vezetéssel kezdődött. Két perccel a vége előtt az olykor káprázatosan játszó magyarok 11-11-re egyenlítettek, ám a bírók magyar támadásnál kontrát fújtak, a túloldalon magyar kiállítást ítéltek, parádés védekezés utáni támadásnál azonban Manhercz az utolsó másodpercben győztes gólt dobott! Magyarország 12-11-re nyert, döntőbe jutott, és megváltotta a párizsi repülőjegyét is.

A másik ágon a görögök magabiztos, 13-7 arányú győzelmet arattak a szerbek ellen, így szombaton romániai idő szerint reggel 7-kor Szerbia – Spanyolország bronzmeccset, déli 12-kor pedig görög – magyar döntőt rendeznek.