Döntetlen és vereség búcsúzóul

Döntetlent ért el az FK Csíkszereda idegen környezetben, míg a Székelyudvarhelyi FC vereséget szenvedett hazai pályán a hazai labdarúgó 3. Liga őszi idényének utolsó fordulójában. A csíkiak a harmadik helyen, míg az udvarhelyiek a kiesési zónát jelentő tizennegyedik helyen várják majd a tavaszi folytatást a pontvadászatban. [caption id="attachment_80800" align="aligncenter" width="1000"] Hazai pályán vereséggel búcsúztatta az évet az SZFC Fotó: szfc.ro[/caption] Csak egy pontot szereztek a Hargita megyei csapatok a hazai labdarúgó 3. Liga őszi idényének utolsó fordulójában. A Székelyudvarhelyi FC hazai környezetben kapott ki a Nagybányai Minaurtól, az FK Csíkszereda Désen döntetlennel zárt, így a csíkiak egy helyet visszacsúsztak a tabellán, az FK-t a Minaur előzte meg. Az FK Csíkszereda az őszi idényt az 5. csoport harmadik helyén zárta hatpontos hátrányban az éllovas Lénárdfalvától és a feljutást jelentő első helytől, a Székelyudvarhelyi FC pedig a kiesési zónában, a tizennegyedik helyen telel. Pénteken rosszul indult a székelyudvarhelyi találkozó a hazaiak szemszögéből, hiszen a Mi­naur a negyedik percben megszerezte a vezetést. A gyorsan bekapott találat után az SZFC focisai nem nagyon tudtak építkezni, a 18. percben pedig a nagybányaiak kettőre növelték előnyüket. A hazaiak edzője az első cserét a második találat után végre is hajtotta, a mindkét bekapott gólnál hibázó Bolozan helyét Vékás vette át, de a szünetig ez sem sokat segített az udvarhelyiek játékán. A szünet után viszont teljesen megváltozott a hazaiak játéka, az első tíz percben ők uralták a meccset, ám hiába támadtak, nem tudtak nagyobb helyzetet kialakítani. A tízperces szorításból azonban kijött a Minaur és húsz percen át inkább a középpályán focizott a két csapat, majd a 75. percben egy közeli lövést követően a Minaur megszerezte a harmadik gólt is. A hajrában ugyan megint az SZFC irányított, ám nagy helyzete mégis az utolsó percben a vendégeknek volt, így az őszi idény utolsó meccsén hazai környezetben vesztettek értékes pontokat az udvarhelyiek. Noha a papírforma FK-sikert jósolt, a csíkiak nem három, hanem csak egy ponttal tértek haza Désről. A találkozót az FK kezdte jobban és a 9. percben Bajkó gólt ért el, de a játékvezetők lesre hivatkozva érvénytelenítették a találatot. A folytatásban aztán a désiek megszerezték a vezetést, de a félidő előtt Eder góljával egyenlítettek a piros-feketék. A szünet után is az FK támadott többet, az 50. percben tizenegyesből Soufiane Jebari megszerezte a vezetést, ám a csíki előny a 70. percig tartott, amikor egy vitatható büntetőből a désiek kiegyenlítettek. Az összecsapás hátralevő részében is sokat támadott az FK, ám újabb találat már nem született. A meccs után Valentin Suciu azt mondta, az FK legyőzhető ellenféllel játszott, de a hazai csapat kihasználta a csíkiak gyerekes tévedéseit. Eredmények 3. Liga, 5. csoport 15. forduló: Dési Unirea – FK Csíkszereda 2–2 (1–1) /Florin Sabo (34.), Andrei Moldovan (71.), illetve Eder Gonzalez (43.), Soufiane Jebari (50.)/; Székelyudvarhelyi FC – Nagybányai Minaur 0–3 (0–2) /Giurgiu (4.), Serban (18.), Lupu (73.)/; Kolozsvári CFR II. – Marosvásárhelyi MSE 3–1, Lénárdfalva – Tordai Arieșul Sticla 2–1, Radnóti SK – Besztercei Gloria 1–3, Szászhermányi FC – Szászrégeni Avântul 1–1, Tasnádi Unirea – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 1–1, Medgyesi Gaz Metan II. – Kolozsvári Sănătatea 1–3. 1. Lénárdfalva 15 12 1 2 40–14 37 2. Minaur 15 9 5 1 26–8 32 3. FK Csíkszereda 15 9 4 2 38–12 31 4. CFR II. 15 8 5 2 32–17 29 5. Sănătatea 15 8 3 4 25–15 27 6. Barcarozsnyó 15 8 2 5 18–15 26 7. Szászrégen 15 6 6 3 21–15 24 8. Torda 15 7 3 5 22–19 24 9. Tasnád 15 5 6 4 26–27 21 10. Beszterce 15 5 3 7 19–25 18 11. Szászhermány 15 4 3 8 20–25 15 12. Marosvásárhely 15 4 3 8 17–27 15 13. Dés 15 2 7 6 17–26 13 14. Székelyudvarhely 15 2 4 9 12–25 10 15. Radnót 15 2 0 13 12–50 6 16. Medgyes 15 1 1 13 14–39 4 HN-összeállítás