Dobrudzsaiak kipipálva

Első edzőmérkőzését játszotta törökországi edzőtáborozása során az FK Csíkszereda liga 2-es együttese, amely a bolgár FK Dobrudzsát győzte le háromgólos különbséggel. A csíkiak női csapata a Konstancai Farult fektette két vállra.

Farkas Endre
Becsült olvasási idő: 3 perc
Meccs Belekben. Ideális körülmények Fotó: FK Csíkszereda

A bolgár másodosztályban szereplő FK Dobrudzsa ellen lépett pályára első tesztmeccsén, törökországi edzőtáborozása során az FK Csíkszereda liga 2-es együttese. A felsőházi rájátszásba igyekvő piros-fekete alakulat az első játékrészben Jelena Richárd két találatával szerzett előnyt. A folytatásban egy gól esett, Bakos Ervin volt eredményes. Ilyés Róbert csapata ma folytatja az edzőmeccsek sorát a törökországi Belekben.

Pályára lépett a mögöttünk álló hétvégén az FK szuperligás női csapata is. Kollár Péter vezetőedző tanítványai Tatrangon fogadták a Konstancai Farul együttesét. A téli felkészülés második edzőmérkőzésén Herczeg Andrea 20. percben szerzett találatával szerzett vezetést az FK, ám a félidő lefújása előtt Laura Rus góljával egalizáltak a tengerpartiak. Sőt, a szünet utáni percekben Rus másodszor is eredményes volt, és átvették a vezetést a kék-fehérek. Az utolsó húsz percben Haraszti Fanni (büntetőből), Tóbik Melánia és Nyéki Anna is eredményes tudott lenni, így végül két góllal felülmúlták ellenfelüket.
A csíki lányok a következő két hétben hazai környezetben készülnek, február 18. és 25. között pedig Magyarországon edzőtáboroznak, a csapat főhadiszállása Csákváron lesz. Antal Anitáék ez idő alatt a tervek szerint megmérkőznek a Szekszárd, a Komárom és a Puskás Akadémia együttesével is.
Eredmények, férfi felkészülési mérkőzés: FK Csíkszereda – FK Dobrudzsa (bolgár 2.) 3–0 (2–0). Gólszerzők: Jelena Richárd (18. és 29.), Bakos Ervin (67.). Női felkészülési mérkőzés: FK Csíkszereda – Konstancai Farul 4–2 (1–1). Gólszerzők: Herczeg Andrea (20.), Haraszti Fanni (70., büntetőből), Tóbik Melánia (75.), Nyéki Anna (88.), illetve Laura Rus (45. és 49.).