Dobogós székelyudvarhelyiek

Budapesten vendégszerepelt a hét végén az ISK-FSK Székely­ud­varhely asztalitenisz-csapatának ifjúsági III-as korosztálya. A Karácsony-kupán huszonhat csapat mérkőzött meg, az udvarhelyiek a második, illetve a harmadik helyet szerezték meg. [caption id="attachment_19555" align="aligncenter" width="620"]Remekül zárták az évet az udvarhelyiek Remekül zárták az évet az udvarhelyiek[/caption] Karácsony-kupával díjazott versenyen vettek részt Bu­dapesten az ISK-FSK Szé­kely­udvarhely ifjúsági III-as asztaliteniszezői. A Budapesti VSC által szervezett tornán huszonhat csapat indult, a gárdákat három értékcsoportba sorsolták. Az ISK-FSK sportolói közül a Jenei Barnabás és Vetésy Norbert, illetve a Karácsony Dániel és Pinzar Andrei alkotta párosok az első értékcsoportba kaptak besorolást. A verseny a selejtezőcsoportok mérkőzéseivel indult, minden csoportból az első helyezett jutott az elődöntőbe. A Jenei–Vetésy alkotta csapat magabiztos győzelmet aratott soproni és tiszaújvárosi ellenfeleikkel szemben, így az elődöntőbe jutottak, akárcsak a másik ágon a Karácsony–Pinzar páros, akik a BVSC második, illetve a KSI csapatai felett arattak győzelmet. Az egyik elődöntőben a Jenei–Ve­tésy páros nagy csatában legyőzte Todok csapatát, a másik ágon a Ka­rá­csony–Pinzar duó a házigazdák első számú csapatával néztek farkasszemet, a kiélezett mérkőzés 2–2-es döntetlennel zárul, és mivel a szettarány is döntetlent mutatott, a pontok száma döntötte el a találkozót. A szerencse nem kedvezett a székelyudvarhelyieknek, a pontok összeszámolása után 152–138 arányban az ISK-FSK maradt alul. A döntőben a Jenei–Vetésy páros a BVSC I-es csapatával mérkőzött meg, a budapestiek kiélezett mérkőzésen 3–1-re nyertek. A bronzmérkőzésen 4–0-s győzelmet aratott a Karácsony–Pinzar duó, így a dobogó második és harmadik fokán is az ISK-FSK Székelyudvarhely csapatainak játékosai állhattak fel. HN-információ