Dobogós gyorskorcsolyások

Szófiában rendezték a hétvégén a 2015/2016-os rövidpályás gyorskorcsolya Danubia-kupa harmadik versenyét. A viadalon a házigazda bolgárokon kívül magyar, horvát, osztrák, szerb, török, lengyel, lett, litván, orosz és cseh sportolók indultak, de jelen voltak az ISK Csíkszereda versenyzői is. A csíkiak közül többen is dobogóra álltak. Szófia adott otthont az elmúlt hétvégén a rövidpályás gyorskorcsolya Danubia-kupa 2015/2016-os kiírás harmadik versenyének. A viadalon jelen voltak az ISK Csíkszereda sportolói is, rajtuk kívül bolgár, magyar, horvát, osztrák, szerb, török, lengyel, lett, litván, orosz és cseh sportolók indultak. A Junior F kategóriában a lányoknál a magyar Szigeti Dóra, a fiúknál a bolgár Aszen Gyjurov nyert, az ifik E kategóriájában Dobrán Flóra, illetve az orosz Ilja Parsin diadalmaskodott. A Junior D korosztályt a lányoknál a szlovák Lucia Filipova nyerte, az ISK-tól Albert Katalin a 9. helyen zárt, míg a fiúk között a lengyel Krzemiński Mateusz diadalmaskodott. A Junior C kategóriában a lányoknál a cseh Pfeiferova Tereza nyert, a fiúk között összetettben a csíkszeredai Szász Attila győzött. A nők összevont kategóriájában – Junior A, Junior B és felnőtt sportolók – a horvát Burics Katarina lett az első, az ISK-tól Balázs Tünde a harmadik, Szőcs Renáta a hatodik, Silló Ottilia a kilencedik helyen zárt, a felnőttek eredményeit figyelembe véve Balázs a 2., Szőcs a 3., míg Silló a 6. helyen zárt. A férfiak összevont kategóriájában Imre Emil a negyedik lett, a felnőttek között pedig az első helyen zárt. A hat versenyből álló Danubia Series negyedik fordulóját a szlovákiai Iglóban rendezik december 18. és 20. között. A csíkszeredai sportolók közül a Junior C fiúk kategóriájában Szász Attila az első helyen áll. HN-információ