Digitális ügyfélkaput nyitnának

Augusztus 11-én jár le az a közbeszerzés, amelyet Hargita Megye Tanácsa írt ki a digitális ügyfélkapu működtetéséhez szükséges eszközökre. A tárolóegységek, kiszolgáló egységek és védelmi szoftvercsomag beszerzéséről szóló pályázatra mindeddig egyetlen ajánlat sem érkezett.

HN-információ
Becsült olvasási idő: 3 perc

Hargita Megye Tanácsa elkötelezett a digitalizáció mellett: az intézmény tevékenységét meghatározó tizenhárom prioritás egyike az innováció, oktatás és kutatás, a közigazgatás digitalizálása – áll a megyei önkormányzat lapunkhoz eljuttatott közleményében. A DIGITHR projekt révén a lakossággal való kapcsolattartást szeretnék megkönnyíteni, egyszerűsíteni, növelve ugyanakkor a szolgáltatások minőségét, illetve elérhetőbbé tenni azokat. Ezt a digitális ügyfélkapuval valósítanák meg, hogy otthonról vagy a munkahelyről is lehessen ügyet intézni, akár egy okostelefonon keresztül.
A megyei önkormányzat szakapparátusa jelenleg szinte teljes mértékben digitális aláírással dolgozik, ez az áttérés a dokumentumok gyorsabb és egyszerűbb körforgását eredményezte. Az archiválás is digitálisan történik.
A digitalizálás egy másik fontos lépése a megfelelő eszközök beszerzése és a szoftverek kialakítása. Ezért szükséges a digitális ügyfélkaput kiszolgáló, a háttérben működő eszközök beszerzése és minél előbbi üzembe helyezése. Ehhez tárolóegységekre, kiszolgáló egységekre (szerver) és fizikai tűzfalra van szükség.
A kiírás áfa nélküli értéke százezer lej. Mint azt Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke nyilatkozta, várják a Hargita megyei cégek ajánlatait is, hiszen jó lenne, ha az összeg a megyében maradna. A megyeelnök szerint az intézmény feltett szándéka, hogy összefogjon a megye lakosságával, biztosítsa a tevékenysége átláthatóságát, csökkentse a bürokráciát, mindezt a hatékony közigazgatás elérése érdekében, a közösség javára. Mint mondta, bízik benne, hogy határidőig sikerül szerződést kötni erre, amivel nagy lépést tehetnek az online ügyintézés érdekében.
Szőcs István projektmenedzser, Hargita Megye Tanácsa humánerőforrás- és kommunikációs részlegének ügyvezető igazgatója hangsúlyozta, hogy a projekt révén a belső rendszerek fejlesztésén is dolgoznak, hogy a különböző rendszereket összekapcsolva egymással hatékonyabb legyen az intézmény működése, és a lakossággal való kapcsolattartásban is egyszerűbb, hatékonyabb és az igényeket minél nagyobb fokon kielégítő online szolgáltatásokhoz nyújthassanak.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!