Debrecen kipipálva

Egy hét leforgása alatt másodjára is legyőzte a Csíkszeredai Sportklub a Debreceni HK együttesét a jégkorong MOL Ligában. Igaz, ezúttal már Csíkszeredában. A vendégek a harmadik percben ugyan vezetéshez jutottak, ám onnantól kezdve a hazai csapat hátát nézte, és a meccs második felére el is fáradtak. Ma erdélyi derbivel folytatódik a sorozat. [caption id="attachment_16990" align="aligncenter" width="702"]Tambijevs két góllal vette ki részét a győzelemből Fotó: László Róbert Tambijevs két góllal vette ki részét a győzelemből Fotó: László Róbert[/caption] Közel telt ház előtt lépett jégre a Csíkszeredai Sport­klub jégkorongcsapata a Debreceni HK elleni hazai összecsapáson. A kék-fehérek viszont rosszul álltak bele a meccsbe, és alig három perc múlva egygólos hátrányba kerültek. Egy rossz cserét követően Trosin játszotta meg Bertát, aki mattolta Peksát. A gól ellenére sem a szurkolók, sem a hazai játékosok kedve nem tört meg. Ennek pedig meg is lett az eredménye. Az első emberelőnyt ugyanis az ötödik percben gólra váltotta Tambijevs. A hazai csapat nyomása fokozódott, és a 11. percben jött is az újabb gól. Bors lökete lejött Borogyinról, amit Bíró Tamás pofozott a ketrecbe. A vendégek szakvezetője, Jevgenyij Muhin, pedig le is cserélte a mindkét gólban saját részét kivevő Borogyint. Hamar visszajöhetett volna a meccsbe a Debrecen, de Könczei ziccert vétett, majd az emberelőnnyel is rosszul sáfárkodtak. Ezt pedig köszönték szépen a hazaiak, akik a 18. percben kihasználtak egy kettős emberelőnyt. A második játékrész elejét átaludták a csapatok, majd a mérkőzés felénél felpörögtek. Oda-vissza játék alakult ki. Mindkét oldalon több ziccer maradt értékesítetlenül. Hazai oldalon Tambijevs – kétszer – és Berljov rontott ziccert, míg a túloldalon Trosin és Saluga. Amúgy a meccs felétől érezhető volt, hogy a vendégek fáradnak és csak a kontrákból élnek. Utóbbi megállapítás végképp igaz volt az utolsó felvonásra, amikor a DHK játékosai sok esetben beszorultak saját térfelükre, még öt az öt ellen is. A 47. percben egy kisebb kakaskodás is kialakult, főszerepben Kováccsal, aki rendre piszkálta a hazai játékosokat. A mérkőzés viszont csak az 54. percben dőlt el, amikor a hazaiak két percen át kettős előnyben játszhattak. A fórt 23 másodperc alatt gólra váltották a fiúk, bebiztosítva a győzelmet. [box type="shadow" ]Eredmények, MOL Liga Péntek: Dunaújvárosi Acélbikák – Ferencváros 4–1 (3–0, 0–1, 1–0) /Vazal (6.), Azari (8.), Busbacher (14.), Smith (42.), illetve Tendler (29.)/; Újpesti TE – MAC Budapest 4–5 (1–1, 3–2, 0–2) /Gröschl (19.), Feil (23.), Virág T. (34.), Pance (38.), illetve Bödök (7.), McDonald (30., 59.), Terbócs (31.), Hayes (52.)/; DVTK Jegesmedvék – Fehérvár AV19 6–7 (0–0, 4–3, 2–3, 0–1) – hosszabbítás után /Tóth A. (27., 31.), Hajós (37.), Miskolczi (39.), Somogyi (44.), Booras (45.), illetve Szabó-Pál K. (26.), Becze (28., 59.), Shupe (35.), Arany (48.), Holmberg (54.), Hamvai (61.)/. Szombat: Brassói Corona – Debreceni HK 3–1 (0–0, 2–1, 1–0) /Bíró M. (22.), Bíró G. (39., 60.), illetve Berta (28.)/. Tegnap: Csíkszeredai Sportklub – Debreceni HK 4–1 (3–1, 0–0, 1–0) /Tambiojevs (5., 54.), Bíró T. (11.), Ozols (18.), illetve Berta (3.)/. A Dunaújvárosi Acélbikák – MAC Budapest és a Ferencvárosi TC – Fehérvár AV19 mérkőzések tegnap este lapzárta után értek véget. 1. Jegesmedvék 22 16 3 2 1 108–61 56 2. MAC Budapest 23 14 2 3 4 95–61 49 3. Fehérvári AV19 23 13 2 2 6 60–67 45 4. Debreceni HK 23 9 3 3 8 71–72 36 5. Újpesti TE 22 8 4 0 10 66–62 32 6. Csíkszereda 23 6 3 3 11 69–86 27 7. Dunaújváros 21 7 1 2 11 58–70 25 8. Ferencváros 23 5 1 4 13 66–96 21 9. Brassói Corona 21 3 1 1 16 50–95 12 Ma lesz az erdélyi rangadó Egy nappal korábban rendezik meg a Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona MOL ligás és egyben román bajnoki mérkőzést. Az eredeti tervek szerint a felek kedden kellett volna találkozzanak, ám végül az összecsapás ma, november 23-én este, 7 órától lesz megrendezve a Vákár Lajos Műjégpályán. A mai műsor: Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona (19), Újpesti TE – DVTK Jegesmedvék (19).[/box] Darvas Attila