Csúfos vereség Kolozsváron

Hatalmas meglepetésre az FK Székelyudvarhely teremlabdarúgó-csapata háromgólos vereséget szenvedett a Kolozsvári Clujana vendégeként a honi élvonal 24. fordulójában. Jakab Zoltán együttese számára nagy csoda kell ahhoz, hogy a rájátszásba jussanak. Lehet tervezni a következő szezont. [caption id="attachment_26776" align="aligncenter" width="1000"]Váratlan módon akasztották el az FK-t Fotó: Lőrincz Csaba / Archív Váratlan módon akasztották el az FK-t Fotó: Lőrincz Csaba / Archív[/caption] Feledtetni kellett volna az FK Székelyudvarhely teremlabdarúgó-csapatának legutóbbi, a Galaci United ellen mutatott játékot a Kolozsvári Clujana vendégeként a román bajnokság 24. fordulójában. Ezzel pedig életben lehetett volna tartani a rájátszásba jutás reményeit. Az első félidő pedig bizalomra adott okot, hiszen Jakab Zoltán tanítványai 2–1-es vezetéssel térhettek szünetre. Ott viszont valami történt. A kolozsvári alakulat a második félidőben percek alatt megfordította az eredményt, és az FK hiába zárkózott, az erejéből nem sikerült az egyenlítés sem, nemhogy a fordítás. A Clujana végül háromgólos győzelmet aratott, ami azt is jelenti, hogy az FK nagy valószínűséggel nem lesz ott a rájátszásban. Ennek egyszerű oka van. Az udvarhelyiek a következő fordulóban szabadnaposak, majd utána, az utolsó játéknapon zöld asztalnál kapnak három pontot a Galactic Focșani visszalépése miatt. Ahhoz, hogy a nyolcadik hely meglegyen, az kell, hogy a Jászvásári CSMS, a Resicabányai Muncitorul és a Kézdivásárhelyi KSE trióból csak egy csapat szerezzen legalább három pontot. Erre pedig nagyon kicsi az esély. Jakab Zoltán a kolozsvári mérkőzés után megjegyezte: játékosai borzasztóan gyengén játszottak, és már ő sem reménykedik a rájátszásban, bár a rajt előtt ez volt a cél. Elmondása szerint innentől kezdve a soron következő idény keretét kell kialakítani, akikkel fel lehet venni a versenyt. Teremlabdarúgó 1. Liga, 24. forduló: Kolozsvári Clujana – Futsal Klub Székelyudvarhely 7–4 (1–2) /az FK gólszerzői Petru Silion (7.), Miklós Tamás (15.), Dániel Rajmond (32.), Bíró Attila (36.)/. HN-összeállítás