Csíkszeredai továbbjutás

Első hivatalos hazai mérkőzését játszotta a Csíkszeredai Imperial Wet teremlabdarúgó-csapata, amely a Gyergyószentmiklósi Intert fogadta a Románia-kupa első fordulójában. Habár a papírforma sima csíki sikert ígért, a vendégek nem adták olcsón a bőrüket. Az utolsó percben dőlt el a továbbjutás sorsa. [caption id="attachment_23868" align="aligncenter" width="620"]Fordulatokban gazdag mérkőzésen nyert az Imperial Wet Fotó: László Róbert Fordulatokban gazdag mérkőzésen nyert az Imperial Wet Fotó: László Róbert[/caption] Saját közönsége előtt első alkalommal lépett pályára a múlt nyáron alakult második ligás Csíkszeredai Imperial Wet teremlabdarúgó-csapat. A csíki csapat szombaton a Románia-kupa első fordulójában a szintén második ligás Gyergyószentmiklósi Intert fogadta. A felek legutóbb november 21-én megrendezett bajnokin találkoztak, amikor a csíkiak 8–3-ra nyertek. A papírforma most is azt diktálta, hogy sima csíki győzelem lesz. A győzelem meglett, de nem könnyedén. Az első játékrészben a hazaiak számtalan gólszerzési lehetőséget elpuskáztak, vagy inkább elizgultak, így nem is volt csoda, hogy a vendégek vezettek, miután a 12. percben Péter András mattolta Paltánt. A vendégek viszont korábban már egy kapufáig is eljutottak. A szünet után aktívabb lett a csíki alakulat, amely hét perc után egyenlített Tankó révén. Az öröm nem tartott sokáig: pár másodperc múlva Kostandi Mihai góljával újfent a vendégek vezettek. A másodosztályt toronymagasan vezető csíki csapat a 30. percben Balog Zsolt, illetve Dobri Norbert góljával megfordította az állást. Az utolsó öt percre az Inter kapusát mezőnyjátékosra cserélte, és a taktika bevált. Péter András második gólja az egyenlítést jelentette. Igyekezett előre menni a hazai csapat, de nagyon görcsös játékot mutattak. Így már mindenki a hosszabbítást várta, amikor Tankó remek akcióból a nap gólját megszerezve eldöntötte a találkozó sorsát. A csíki csapat ezzel továbbjutott a sorozat második körébe, ahol már akár első ligás ellenféllel is összekerülhet. [box type="shadow" ]Románia-kupa, első forduló Csíkszeredai Imperial Wet – Gyergyószentmiklósi Inter 4–3 (0–1) /gól: Tankó Levente (27., 40.), Balog Zsolt (30.), Dobri Norbert (30.), illetve Péter András (12., 37.), Kostandi Mihai (27.)/. Játékvezetők: Bálint Attila és Benedek András (Székelyudvarhely); Megfigyelő: Gál Győző (Székelyudvarhely). Csíkszereda: Paltán Roland – Tankó Levente, Szőcs László, Tamás Szilárd, Gliga Cristian. Nevezve volt: Balog Zsolt, Dobri Norbert, Bíró Zsolt, Sándor Levente, Tóth Tibor, Szabó Attila, Bálint Péter, Kurkó Márk, Antal Hunor. Gyergyószentmiklós: Portik Csaba – Kostandi Mihai, Péter András, Nagy Zsolt, Berecz Norbert. Nevezve volt: Deák Zoltán, Cioata Adrian Flavius, Balogh András, Pintea Adorian, Cine Hunor, Blaga Florin, Len Attila.[/box] Darvas Attila