Csíkszereda és Gyergyó az élen

Székelyudvarhelyen a keleti, Gyergyóalfaluban a nyugati csoportban rendezték az U13-as lányok számára kiírt Székelyföld Lab­da­rú­gó-bajnokság második fordulóját.

A keleti csoportban Székelyudvarhelyen rúgták a labdát Fotó: Vasas Femina

A hétvégén az U13-as lányok számára kiírt Szé­kely­föld Labdarúgó-bajnokság második fordulóját rendezték Székelyudvar­he­lyen, a keleti csoportban a hazai pályán játszó Vasas Femina a Baróti VSC-t és a Sepsi OSK-t is 0-2-es hátrányból győzte le 5–2-re, illetve 3–2-re. Egyedül az FK Csíkszeredával nem bírtak, a csíki lányok 100 százalékos teljesítményt nyújtva mindhárom mérkőzésüket megnyerték, a Vasast 3–1, a Sepsi OSK-t 4–0, a Baróti VSC-t 5–1 arányban győzték le, és két forduló után 16 ponttal vezetik csoportjukat. Második helyezett a Vasas 13 ponttal, a harmadik Barótnak 4 pontja, a negyedik Sepsi OSK pedig mindössze egy pontot gyűjtött.

A nyugati csoport mérkőzéseit Gyergyóalfaluban rendezték, a Vasas Femina betegség miatt több alapemberét is mellőzte, így a Gyergyószentmiklósi Jövő, illetve a Marosvásárhelyi SE ellen is alulmaradtak. Legyőzték viszont a Sepsi OSK lányait, így matematikailag van még esélyük a rájátszást érő második hely elcsípésére. A nyugati csoportot a gyergyóiak vezetik 18 ponttal, második Marosvásárhely 12 ponttal, a harmadik Vasasnak 6 pontja van, a Sepsi OSK-nak eddig a pontszerzés sem jött össze.
A harmadik fordulót két hét múlva rendezik.